Menu

KFK

kilka słów do kawy

Pytania bywają różne

lindeczek


    Pierwszego dnia po przyjeździe dostałem pytanie: "Pamiętasz jeszcze język polski?" Zatkało mnie, bo w sumie tylko kilka miesięcy mnie tu nie było i co od razu miałem zapomnieć polskiego? Jak tylko się otrząsnąłem chciałem powiedzieć pięknie okraszonym zdaniem "K...wa pamiętam, a co w pi...du miałem zapomnieć o naszym wyje...nym w kosmos języku, którego piękno opisywali poeci? A może k...wa miałem w ogóle zapomnieć o pie...nym kraju nad Wisłą, co poje...ie?" ...ale się powstrzymałem i odparłem spokojnie "Pamiętam, pamiętam" i w tym samym momencie przypomniałem sobie, że iloraz inteligencji tego osobnika nie wykracza poza rozmiar jego buta, o czym miałem okazję przekonać się już wielokrotnie. Jednak o tym akurat zapomniałem i pewnie dlatego mnie tak zszokowało to pytanie. Kiedyś bardziej mnie szokowało, że ów delikwent studiuje dwa fakultety i to na dwóch różnych uczelniach (Politechnika Wrocławska i Akademia Ekonomiczna). Cóż,... kiedyś wręcz niepojętym było, żeby student politechniki nie wiedział podstawowych zagadnień dotyczących techniki i zwykle potrafił poradzić sobie z drobnymi awariami w domu. Ten natomiast delikwent jak kiedyś miał kupić kabel antenowy to zapytał swoją dziewczynę jak taki kabel wygląda. (!!!) To mnie przeraża w naszym kraju. Ogólnodostępna głupota serwowana na każdym miejscu i pod każdą postacią.
    Jak czytam gazety to chwilami na prawdę żałuję, że pamiętam język polski. ...eh na dodatek jednym z głównych tematów rozmów jest polityka. ...bleh. Chwilami mam ochotę przekląć całą tę politykę: "A zgiń przepadnij siło nieczysta". Całe szczęście, że wybory już wkrótce i wszystko wtedy wróci do normy. ...może nawet czasopisma zaczną pisać o ciekawych rzeczach? Może też jak to będą wkrótce mówić kandydaci ...i praca będzie dla każdego? ...i wszyscy będziemy bogaci i żyć dłuuugo, i szczęśliwie.
    Bajki bajkami, ale jakby kto miał ochotę odpocząć od tego wszystkiego polecam małe i proste ćwiczenie. Oto opis ćwiczenia:
Wstać, włączyć muzykę (jaką kto lubi), zamknąć oczy, ...i bujać się w rytm, można lekko podskakiwać, gibać się na wszelkie strony (tylko ostrożnie, bo nasze ciało posiada pewne ograniczenia), wyginanie jest równie mile widziane. Po jakichś dwóch, trzech latach stosowania tego ćwiczenia (regularnie) możemy liczyć na dobre samopoczucie i wzbogacenie się fizyczne, a może i nawet takie realne... finansowe.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • agad9

    Po wyborach będą pisać o nowym prezydencie... :] Polityka nigdy im się nie znudzi.
    Podoba mi się ćwiczenie. ;)

  • hanula1950

    Serdecznie pozdrawiam. Za komentarz u mnie dziekuję.

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci