Menu

KFK

kilka słów do kawy

Blogowy sposób na zarabianie.

lindeczek
Jak założyć blog? Jak wprowadzić zmiany w blogu? Jak prowadzić blog? Czy można zarabiać na blogu? Poradnik blogowania „Blogowy sposób na zarabianie.” oprócz odpowiedzi na te pytania podaje również sposoby i rozwiązania poszczególnych problemów na jakie można się natknąć podczas zakładania bloga. Podaje metody tworzenia własnych szablonów i rozmieszczania na nim własnych elementów. Opisuje przydatność poszczególnych elementów bloga i co z pewnością najbardziej wszystkich interesuje jak zarabiać na swoim blogu. Poradnik jest napisany głównie z myślą o użytkownikach serwisu blox.pl, jednak równie przydatny będzie dla użytkowników innych serwisów. Jego fragmenty będą publikowane we wpisach kategorii Technology na łamach KFKi. Wpis niniejszy zawiera krótki opis poradnika.

Zarabianie na blogu - Poradnik    Zarabianie na blogach jest rzeczą wykonalną jak pisze problogger Darren Rowse, który jak nas informuje posiada obecnie tygodniowy przychód z blogowania w granicach 100 000 $ . Zaczynał prowadzić blogi w roku 2002 i było to wówczas dla niego formą hobby, dziś jest już pełnowymiarowym bloggerem. Mówiąc w skrócie jedynym jego zajęciem, które przynosi mu dochód jest pisanie blogów. Tak blogów, bo pan Warren Rowse posiada ponad 20 własnych blogów. Co ciekawe wszelkie porady jakie ów blogger spisał dotyczące prowadzenia bloga są wydane i obecnie tylko w wersji książkowej dostępne. Warren Rowse sam zaczął wydawać swoje książki początkowo jako e-book, później w wersji drukowanej, już we współpracy z drukarniami. Polecam zapoznać się z jego pozycjami, ponieważ jego porady już wielu ludzi doprowadziły do całkiem przyzwoitego dochodu.

    Jak widać udało się komuś odnieść sukces finansowy poprzez pisanie bloga. Jednak pójście śladami pana Warrena jest mniej proste niż może się wydawać. Ponieważ jego książki są pierwszymi które dotyczyły pisania i prowadzenia blogów. Były swoistymi instrukcjami o tym jak prowadzić blog w ogóle i w późniejszym okresie prowadzenia bloga w celach zarobkowych. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt jak wielu ludzi bloguje (3 mln w Polsce i około 133 mln na całym świecie) to, aby zarabiać na blogu potrzebna jest wiedza na kilka tematów i to właśnie tym zajmiemy się w poradniku "Blogowy sposób na zarabianie".  
    Poradnik zawiera kilka cennych informacji zarówno dla kogoś kto chce zacząć prowadzić blog ot tak dla samego siebie, jak i dla kogoś kto chce zdobyć dodatkowy dochód z bloga. Poradnik jest napisany w kolejności chronologicznej, czyli jak powinno wyglądać otwarcie bloga krok po kroku. Można znaleźć w nim między innymi następujące rozdziały.

Treść czyli temat i zawartość bloga

„Najważniejsza rzecz przy prowadzeniu bloga to odpowiednia treść. Mówiąc ściślej należy na samym początku określić sobie, czy dany blog ma być formą inwestycji i przynosić nam później dochód, czy też zapiskami prywatnymi (z tych drugich również można czerpać zyski, jednak o tym innym razem). Jeśli już określimy temat bloga to należy skrupulatnie i konsekwentnie go prowadzić zgodnie z wyznaczonym kierunkiem (czyli od początku należy wiedzieć jaką formę przyjmie taki blog). Każdy temat znajdzie swojego odbiorcę i należy o tym pamiętać, tak więc nie będę polecał jakichś tematów bardziej lub mniej popularnych. Dodać też należy, że wartość treści potrafi wynieść blog na szczyty wyszukiwarek i jednocześnie potrafi też zadziałać odwrotnie. Innymi słowy mówiąc jeśli będziemy pisać jasno klarownie i o istotnych w danej dziedzinie rzeczach to nasz blog będzie miał wysokie notowania, natomiast pisząc bzdety równie bez-wartościowych wyników bloga możemy się spodziewać…”

Szablon czyli wizerunek
„Po pierwsze trzeba umieć stworzyć blog, czyli zamiast wykorzystania gotowych szablonów stworzyć swój własny szablon (wizerunek bloga). Blogi, które są stworzone przez autora i posiadają swój unikalny wygląd, znacznie bardziej przykuwają uwagę czytelnika od szablonowych, choć tu akurat duże znaczenie ma również treść. Jeśli blog będzie posiadał sztampowy wygląd jednak przedstawiał ogromną wartość w treści wówczas mało który czytelnik zwróci uwagę na wygląd, jednak temu samemu czytelnikowi znacznie łatwiej zapamiętać blog o równie wartościowej treści, jednak o bardziej wyjątkowym wyglądzie…”

Blok reklam, czy blog reklamowy
"...Początkowe dochody jakie może nam przynieść prowadzenie bloga to dochody z reklam wyświetlanych na blogu. Istnieje kilka różnych form płatności za reklamę w Internecie. Jednymi z najbardziej popularnych są CPM (CPT) oraz CPC. Dla mniej  zorientowanych wyjaśnię oba z tych pojęć:
CPM czyli Cost Per Mille to forma polegająca na płatności za ilość wyświetleń reklamy na naszym blogu. Każde wyświetlenie bloga (otwarcie) przez indywidualnego użytkownika Internetu jest oznaczane jako wyświetlenie banera, czyli ilość wejść na bloga określa zarobki jakie przynosi taki baner.
CPC czyli Cost Per Click to forma reklam które polegają na płatności za kliknięcia w baner lub link reklamowy. Zwykle znacznie więcej jest płacone za dziesięć kliknięć niż za setkę wyświetleń banera, więc warto się zastanowić jaką formę reklamy wybieramy..."

Notowania bloga to zadanie pozycjonowania
„…dobrze jest też odpowiednio wypozycjonować swój blog (stronę), ponieważ zwiększa to zdecydowanie ilość wejść na bloga (stronę) co owocuje zwiększeniem przychodów w początkowym okresie prowadzenia bloga. …bo w późniejszym okresie dochody przynoszą opłaty za wejście na bloga, lub mówiąc innymi słowy za wykupienie e-booka. Późniejsza konsekwencja wydania owego bloga ergo e-booka w formie drukowanej jest tylko kwestią czasu, choć należy pamiętać, że tylko wartościowe blogi mają szansę na taki rozwój wypadków. Tutaj wracamy do punktu zwrotnego czyli treści, ale o tym w dalszej części rozdziału. Wracając natomiast do tematu ilości odwiedzin bloga to jest to istotnym elementem tylko i wyłącznie pod względem zysków z reklam wyświetlanych na blogu, lub też w przypadku prowadzenia bloga reklamowego z którego czerpie się zyski od samego początku pisząc jak to się mówi pod czyjeś dyktando. Ponieważ notowania bloga (strony) w różnych tematykach mogą być równie wysokie przy bardzo różnej ilości odwiedzin i należy o tym pamiętać. Oczywistym jest przecież, że blogi prowadzone na bardzo popularne tematy mogą mieć tysiące odwiedzin dziennie, a blogi pisane na mniej popularne tematy będą miały kilka wejść dziennie. Jednak nie określa to dochodów jakie mogą wygenerować…”

Czy blogowanie zarobkowe ma szansę rozwoju?
„Taka forma reklamy nazywana jest reklamą szeptaną i w Ameryce północnej jak i Anglii lub Japonii jest dość powszechna i wielu ludzi w ten sposób zarabia na życie. Co ciekawe taka forma reklamy jest znacznie bardziej efektywną niż reklamy w telewizji lub radiu. Co jest zrozumiałe, ponieważ takie blogi nie są podpisywane wielkim hasłem uwaga reklama, tylko autor subtelnie przekazuje swoje uwielbienie do danego produktu lub firmy i czytelnik raczej nie odbiera takiej reklamy jako natarczywego wpychania mu czegoś w ręce, ale jako dobrą poradę kogoś zadowolonego z zakupu…” 


Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • hanula1950

  Z poradnika nie skorzystam, bo mam już dwa blogi i stronę.
  Pozdrawiam poniedziałkowo i udanego tygodnia życzę.
  Dziękuję za pamięć o mnie.

 • dr_ewa999

  Pisanie bloga dla korzysci finansowych to nic innego jak zwykła praca. .....a że niektórzy zarabiają przy tym niezłą kasę to tylko należą się im gratulacje. Mój blog raz jeden został wydany jako reklama pamiętnika( zeszytu) przez jedną z firm, ale nie w całości a jedynie jego fragmenty y...oczywiście za darmo :)))ale i tak sprawiło mi to satysfakcję :))

 • lindeczek

  @Dr.Ewa999 - Moim zdaniem powinnaś domagać się gaży. Jakby na to nie spojrzeć to Twoje zapiski i to Ty jesteś ich autorem. Satysfakcja satysfakcją, ale to raczej bardzo dobra sprawa czerpać zyski z czegoś co samemu się stworzyło.
  Następnym razem jak się ktoś do Ciebie zwróci z taką propozycją to zapytaj za ile:)
  (zwłaszcza, że fajnie piszesz)

 • lindeczek

  @Hanula1950 - oczywiście, że o Tobie pamiętam i zaglądam dość regularnie na Twoje zabawne stronki:)

 • Gość: [Rozpisana - copywriter] *.ssp.dialog.net.pl

  Dokładnie są różne powody, gdzie ludzie decydują się na prowadzenie bloga, jedni właśnie z powodów zarobkowych, inni zwyczajnie z pasji pisania a jeszcze inni dlatego, że chcą dać coś od siebie

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci