Menu

KFK

kilka słów do kawy

Ok Go - "This too shall pass" oraz Jokers - "Lunatic" ...czyli dziwne teledyski

lindeczek


    Dziwne teledyski to bardzo szeroki temat, zwłaszcza kiedy pisze się o nim pod kątem Internetu, i już tym bardziej zarabiania w Internecie. Wielkie firmy internetowe potrafią płacić, lub też wspierać technicznie niektórych ze swoich użytkowników. Za co im płacą i dlaczego? Płacą im za ich kreatywność, bo zwiększają ruch na ich własnych serwisach. Płacą im naprawdę duże gaże. Trudno sobie to wyobrazić? Oto przykład:

    Jednym z takich zespołów jest Ok Go. Chłopaki grali na początku sobie grzecznie w garażu, a teledyski nagrywali na podwórku i to marniutką kamerą (taki jak ten, który jest ich sztandarowym do piosenki „A milion ways”), ale wybili się teledyskiem na którym tańczą na kilku ruchomych bieżniach „Here it goes again”). Wideoklipy te polecam obejrzeć jak najszybciej, bo wkrótce będą zablokowane na terenie naszego kraju. Ten oto teledysk, którego przygotowanie zajęło 6 miesięcy jest ich przebojem:
Ok Go - This Too Shall Pass


    Dziś już są swoistym fenomenem twórczym. Pracują jako zespół na własny rachunek i sami niezależnie wydają płyty. Zajęło im to trochę czasu, ale osiągnęli swój cel. Jeśli ktoś ma ochotę może sobie prześledzić ich poczynania na kanale w serwisie youtube.com, który to można znaleźć tu - kanał youtube zespołu OK GO
Proszę tylko w komentarzach mi nie zarzucać, że takich zespołów jest wiele… ja podaję przykład zespołu który osiągnął to wszystko poprzez internet, korzystając z niego jako jedynego środka masowego przekazu.

    Zespół Jokers to kolejny przykład takiego zespołu, który co prawda dopiero startuje, ale moim zdaniem drzemie w nich równie wielki potencjał co w omawianym przed chwilą Ok Go.
    Oto kanał w serwisie youtube.com zespołu Jokers, gdzie można zobaczyć kiedy co i jak, a oto ich teledysk:
Jokers – Lunatic


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci