Menu

KFK

kilka słów do kawy

Emiliana Torrini - gwiazda z Islandii

kaefk


Jeśli mamy być magazynem, to muszą się pojawiać wywiady. Jak na razie (przynajmniej ja) będę prezentować wywiady ze znanymi ludźmi świata muzyki. Różnie się oni w sensie gwiazdorzy prezentują w trakcie wywiadów o tym wie chyba każdy. Jest pewna artystka, którą polubiłam po obejrzeniu kilku wywiadów z nią. Zafascynowałam się tą piosenkarką i mówię poważnie. Nazywa się Emiliana Torrini i pochodzi z Islandii. Kiedy pierwszy raz obejrzałam wywiad z Emilianą Torrini byłam zaskoczona, ale kiedy posłuchałam jej muzyki i to zdecydowanie więcej niż to co oferuje radio lub telewizja to spodobało mi się kilka jej utworów.
Kim jest Emiliana Torrini? Zgodnie z tym co pisze wikipedia o Emilianie Torrini, jest to:


Emilíana Torrini Davíðsdóttir (ur. 16 maja 1977 w Reykjaviku) – islandzka piosenkarka.
Ojciec Emilíany Torrini pochodzi z Włoch, zaś jej matka jest Islandką. Torrini zdobyła popularność na Islandii w 1994, kiedy w wieku 17 lat wygrała konkurs piosenki śpiewając "I Will Survive".
Jej najbardziej znany światowy album to Love In The Time Of Science. Wcześniej wydała albumy Spoon, Crouçie d'Où La oraz Merman w Islandii. Oficjalna strona artystki określa jej muzykę jako "nieklasyfikowalną".
Emilíana Torrini zaśpiewała piosenkę "Gollum's Song", główny temat filmu Petera Jacksona Władca Pierścieni: Dwie Wieże. Napisała również utwór dla Kylie Minogue "Slow" w 2003. W 2002 współpracowała z duetem Thievery Corporation przy nagraniu płyty The Richest Man in Babylon.

Jak łatwo zauważyć jest dość znaczną postacią w świecie muzycznym, choć jej kariera się dopiero rozpoczyna. Jak dotychczas nie znalazłam czegoś w języku polskim, więc zaprezentuję linki do kilku wywiadów, ale bez tłumaczeń.

Wywiad z Emilianą Torrini dla thetripwire.com

Emiliana Torrini w Chanel 4
Emiliana Torrini na Vivie (czyli po niemiecku)

Mój ulubiony teledysk Emiliany Torrini, który wyśmienicie nadaje się do kawy to "Jungle Drums" ale, że na stronie artystki tego utworu nie znalazłem, dodam inny do posłuchania (oczywiście z jej strony i miał możliwość udostępniania na stronach).

Emiliana Torrini - To Be Free


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci