Menu

KFK

kilka słów do kawy

Incepcja

lindeczek

 

Wpis przeniesiony pod nowy adres: Incepcja - cały film online

 

    Her-batka wybyła, tak więc Lindeczek nadrabia zaległości i ogląda filmy. Szperam zaglądam to tu i tam wszystko wg listy jaką przygotował mi pan K.a.w.k.a. Ogladam chwilami nawet w trakcie szperania jesli trafi się marny film, bo przy dobrych rozlegam na łóżku i sie skupiam ...na filmie rzecz jasna sie skupiam. Miałem okazję oglądać już "Zaćmienie" w angielskiej wersji językowej i kiepskiej jakości i szczerze mówiąc, trzecia część Sagi "Zmierzch" jest filmem zdecydowanie skierowanym na akcję i efekty specjalne, niż zawikłania fabuły. Jednak, abym mógł powiedzieć coś więcej muszę obejrzeć ten film w dobrej jakości, bo dopiero wówczas będę w stanie coś na jego temat powiedzieć. 

    Swoją drogą podczas szperania natrafiłem na film Inception (hihi spoza listy, więc napiszę o nim), który to mnie bardzo interesuje. Choć podobnie było z "Shutter island" również z Leonardo na którym to zawiodłem się, na filmie znaczy się zawiodłem, bo do DiCaprio to ja tam nic nie mam:) Choć oczywiście efekty specjalne w nim były wykonane na najwyższym poziomie, to jakoś taki niedosyt czułem... ale co i jak i dlaczego trudno mi powiedzieć. Jednak to się dopiero okaże co i jak... kiedy się film obejrzy. Dlatego zapraszam na oficjalną stronę tego filmu Inception movie WarnerBros gdzie można zobaczyć zwiastun, jak również zakupić film w różnej formie (zarówno na płytach, jak też i online).
    Gdyby natomiast kogoś interesowało znaczenie słowa "Inception" ...lub jak mówi tłumaczenie "Incepcja" to
wyjaśnię w skrócie. Słowo "inception" istnieje w języku angielskim, jednak w języku polskim nie ma takiego słowa. Tytuł powstał natomiast z bardzo fajnej zabawy słownej. Otóż inception w j.ang. oznacza - rozpoczęcie, początek i teoretycznie można by tak właśnie przetłumaczyć tytuł, jednak nie byłoby to właściwe, ponieważ w tytule zawarta jest również łamigłówka językowa in + ception, gdzie pierwszy składnik jest dość prosty w znaczeniu "w" jednak drugi jest końcówką słowa "conception" czyli "pomysł" (lub idea). To ogólnikowe wyjaśnienie, ale mam nadzieję, że będzie pomocne i jednocześnie nie zdradzi zbyt wiele z treści filmu :)
....zachęcam również zerknąć sobie na dyskusję na temat znaczenia tytułu "Incepcja" na Filmweb.pl

...a ja znalazłem ciekawy film, ale o nim napiszę później, bo zainteresował mnie, więc najpierw sobie go obejrzę. Film ma tytuł "Metropia"

 

Wpis przeniesiony pod nowy adres: Incepcja - cały film online

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci