Menu

KFK

kilka słów do kawy

Metropia

lindeczek
Wpis przeniesiony pod nowy adres: Metropia - cały film online

    Obejrzałem Metropię i moim zdaniem jest to godny uwagi film animowany. Oto zwiastun tego filmu, który na całe szczęście najprawdopodobniej będzie tylko w wersji z napisami.
 

    Uprzedzam, że jest to animacja science-fiction na dodatek w europejskim wykonaniu, jego reżyserem jest Tarik Saleh
    Na polskiej stronie filmu "Metropia" można znaleźć wiele interesujących informacji na temat reżysera i samego filmu. Ja jednak jako miłośnik tego rodzaju kina mogę powiedzieć, iż jest to wspaniały film i to nie dlatego, że jestem zdania, że animowane science-fiction jest wspaniałą sztuką.  Moim zdaniem jest to taki rodzaj sztuki, gdzie jedynie wyobraźnia tworzy jakiekolwiek ograniczenia i co ciekawe, przez to upodabnia film do książki. Jest kilka szczególnie wartych uwagi filmów tego rodzaju, jednak dopiero od czasu wydania Gwiezdnych wojen w wersji animowanej rozpoczął się mały bum w ich powstawaniu, który mnie bardzo ucieszył. Proszę zwrócić uwagę, że większość animacji science-fiction jest wręcz najeżona nowymi szczegółami, często dziwacznymi, jak styl ubierania stylistyka urządzeń domowych, komputerów itd. Oglądając film "Metropia" byłem zaskoczony jak bardzo ubogi ten film jest w tej kwestii, jednak wyrównuje wszystko sposobem ujęć, jakością grafiki i animacji, a zwłaszcza tematem.
    Podsumowując mogę powiedzieć tak, jest to interesujący film o błyskotliwie podanym temacie. Zaznaczam od razu, że choć jest to animowany film, to zdecydowanie jest skierowany do widza dorosłego.
 
Wpis przeniesiony pod nowy adres: Metropia - cały film online

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci