Menu

KFK

kilka słów do kawy

Dziwny jest ten świat

lindeczek


    Chyba  każdy człowiek czasem zamyśli się na chwilę, albo dwie i nagle zaczyna dostrzegać jak to śpiewał Czesław Niemen jak "Dziwny jest ten świat". Jak wiele w nim różnic, rozbieżności i wszelkiego rodzaju dziwów. Tak oto na przykład, wracając ostatnio ze sklepu i mijając dom z otwartym oknem usłyszałem podniesiony głos pewnej starszej pani, która mówiła: „Przecież ten krzyż to powinien być w jakimś kościele, albo gdzieś. To przecież nawet nie wypada tak modlić się w takim miejscu, gdzie ten krzyż stoi.” Pomyślałem, że starsza pani ma rację. Jednak z drugiej strony ów krzyż stoi tam gdzie stoi i co ciekawe w radiu i telewizji pokazują twarze zadowolone z faktu, że wypłakały „zostawienie krzyża w spokoju”. Zastanawiające, bo przecież jak rozmawiałem z sąsiadem on również ma podobne zdanie do mojego, że khm... zacytuję: „odjebało im już z tym krzyżem”. Zwrot bądź co bądź ostry w sformułowaniu, ale odpowiednio oddający zarówno powagę sytuacji, jak i całość zdarzenia. Prawda jest jednak taka, że tego typu wypowiedzi są ignorowane, nawet w grzeczniejszej i ułagodzonej formie, a z tego co zauważyłem, większość narodu podziela zdanie mojego sąsiada. To, że w telewizji nie emituje się takich wypowiedzi zbyt często to zrozumiały fakt, bo przecież co ciekawego w pokazywaniu w telewizji gościa mówiącego słuszne rzeczy i przedstawiającego rozsądny pogląd na sprawę.
    Jak się temu przyjrzeć tak dokładniej to można być zadowolonym, że zdecydowana większość Polaków potrafi zachować zdrowy rozsądek i co równie ważne potrafi zachować się odpowiednio. Proszę sobie wyobrazić do czego mogłoby dojść gdyby tak pozostała część polaków chcąca jednak przenieść ten krzyż na jego miejsce wyszła z domów i z równie wielkim zapałem wynosiłaby ten krzyż. Mogłoby dojść do poważnych zamieszek z ofiarami w ludziach włącznie. Teraz pomyślmy komu może zależeć na tym, aby ten krzyż stał tam gdzie jak na razie stoi? Komu może zależeć na spowodowaniu zamieszek, kto już w historii takie metody politycznej perswazji stosował?
    …ale mniejsza z tym. Wystarczy tematów takich jak "krzyż" i ingerencje kościoła w politykę państwa. Jakakolwiek by ona nie była (ingerencja jak i polityka). Bezsensem jest klepanie dziobem skoro krzyż jak stał tak stoi. Zwłaszcza, że różnic jest w świecie znacznie więcej niż te tak błahe jak rozbieżności w zdaniach na tematy polityczne.
    Weźmy tak dla przykładu ten oto blog kfk.blox.pl. Dosłownie wczoraj rozmawiałem z kolegą, który jak sam powiedział: „Raz na tydzień, albo dwa zagląda na tą Kafkę” i stwierdził, że częściej powinny pojawiać się moje wpisy takie jak ten („Historie żebracze”), bo są ciekawe. Prawdę powiedziawszy mile połaskotał moje ego i poczułem, że jednak interesuje kogoś to co publikuję. Pomyślałem tak, ponieważ jak przyglądam się statystykom odwiedzin naszego Magazynu Blogowego KFK.blox.pl to zdecydowana większość odwiedzających zagląda tu w poszukiwaniu filmów. Najwięcej było w ostatnim miesiącu poszukiwaczy znaczenia tytułu „Incepcja” i liczba ta przekroczyła już 2000 osób. Okazuje się zatem, że jest sens w pisaniu pana K.a.w.k.i jak i pani KaFKi.
    …hmm trochę podobne te dwie sytuacje do siebie. Jednostki głośno mówią na temat tego czego chcą, jednak to ciche miliony oglądaczy prezentują faktyczne oczekiwania. Pozostając w temacie powiem tylko, że czas zacząć się modlić, aby te miliony ludzi pozostały nadal cicho i w domach oglądając z niezłomną cierpliwością wiadomości. Aby ten świat pozostał taki dziwny.
 


Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • dr_ewa999

    Będąc kilka dni w Warszawie poszłam z ciekawości popatrzeć na ludzi przy " krzyżu" i wiesz co? Poczułam zażenowanie i niesmak. Dla mnie dziwnym było klęczenie na chodniku i odmawianie pacierza przed pałacem prezydenckim a także nawoływanie do walki i nienawiści samozwańczych " krzyżowców" wobec ludzi prezentujących inne poglądy niż ta garstka ludzi, która dzień i noc zakłóca spokój na Krakowskim Przedmieściu.

  • lindeczek

    Dr.Ewo ja już wymiękłem jak zobaczyłem tę anty manifestację nazwaną Imprezą pod krzyżem na zdjęciach w Gazecie.

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci