Menu

KFK

kilka słów do kawy

Krzyż i inne burze

lindeczek

 

    Ostatnio nawet radia było trudno posłuchać, bo w polskich mediach jak w "cyrku" - show trwa. Redaktorzy wiadomości raczyli nas panicznymi krzykami i wrzaskami grupy „obrońców krzyża”. Ja tam nie ingeruję w ich spotkania i zasadniczo to wcale bym nie krzyczał gdyby sobie lamenta urządzali w pielgrzymce za krzyżem transportowanym helikopterem na jego miejsce, albo w jakimś kościele (bo jeśli dobrze pamiętam to tam jest miejsce religijnych fanatyków). Wtedy tych którzy drzazgi na rękach będą mieli mogą sobie spokojnie nawet beatyfikować, jak już tak bardzo im się ta zabawa podoba. Przecież no krzyż, jak krzyż niby symbol, ale tak po prawdzie to tylko ...kawałek drewna. Dlatego też moim zdaniem spore racje mają ci, którzy krzyczą: "Do Jasnej Góry z tym krzyżem, a nie pod pałac prezydencki". Ja sam przyznam się, że mi krzyż zasadniczo nie przeszkadza, ale jakoś w tym miejscu, czyli przed pałacem prezydenckim zasłania widok na sam pałac. Jeśli jednak komuś tak bardzo zależy na tym, aby ten krzyż stał w tym miejscu to zadam tylko pytanie: "dlaczego?!" Rząd tymczasem pozwolił tak jak pozwala się dziecku potrzymać zabaweczkę, bo beczy. …i racje mają, bo sprzeczać się o krzyż? [sic!] ...no już bez przesady panie i panowie. Jednak skąd to ten krzyż się tam wziął? …aaahh no tak z katastrofy „smoleńskiej” (dokładniej od harcerzy, jeśli dobrze pamiętam). Jednak jak się człowiek zastanowi to skąd wzięła się katastrofa?
    Poszperajmy sobie za plotkami w temacie Katastrofy Smoleńskiej. Znajdziemy takie informacje, że włosy dęba stają na głowie. Oto kilka przykładów:

*   Gdzieś ktoś doszukał się śladów żyjącej osoby na najsłynniejszym filmiku zrobionym telefonem. 
Żyjąca osoba - Katastrofa Smoleńsk

*   Co do kwestii symulacji katastrofy samolotu w której zginął Prezydent Lech Kaczyński również są (lub były …whatever) niedomówienia i nieścisłości. Oto przykłady dwóch takich symulacji
Symulacja katastrofy samolotu w której zginął Prezydent Lech Kaczyński 1

Symulacja katastrofy samolotu w której zginął Prezydent Lech Kaczyński 2

…i jeszcze taka animacja katastrofy w Smoleńsku …normalnie cacy film jak się patrzy, ale związku ze szczegółami lądowania jest w niej niewiele.

*   Okazało się, że jakiś nasz narodowy jasnowidz przewidział taką sytuację i nawet dopowiedział, że będzie wojna. Fajnie to tak jak pewien komik przez przypadek „wykrakał” takie zdarzenie. Pozostaje zapytać o jaką wojnę chodzi, bo w chwili obecnej „misji pokojowych” jest kilka. …ba nawet Chińczycy rozpoczęli swoje „misje pokojowe”.
Krzysztof Jackowski o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem

…jest tego wszystkiego naprawdę sporo i jak się człowiek ma w tym wszystkim połapać? Otóż są i tacy internauci, którzy podjęli się tego trudu. Oto przykład:
Studio ZP (czyli kanał na youtube studiozaprog), a dokładniej pan Piotr Listkiewicz prezentuje takie podsumowanie sprawy tragedii Smoleńskiej i tego całego nieładu.

    Oczywiście jest ono w swoim stylu subiektywne, aczkolwiek zawiera w pewnym stopniu swego rodzaju próbę obiektywnego spojrzenia na całą sprawę.
    Wystarczy jednak zerknąć na zdjęcia katastrofy w smoleńsku. Mówią one same za siebie. Pozostałe szczegóły należy ustalić i z tym się zgodzę, jednak wewnątrz, u nas w kraju. Zamiast urządzać cyrk z własnego kraju i całej tej tragedii przed oczami innych narodów. Coś jakby mało rozsądnie się zachowujemy. Przecież jeśli chodzi o katastrofę można powiedzieć śmiało, że cały scenariusz tego zdarzenia (jak i późniejszych z nim związanych) budzi wiele do życzenia. Najpierw domysły i różnego rodzaju spekulacje, jak i późniejsze kupczenie „kto?”, „jak?” i „dlaczego?” lub „po co?” są w całej tej historii dość zbędne. Chwilami miałem ochotę wrzasnąć: „Ludzie obudźcie się!” bo przecież żyjemy w czasach, kiedy to takie loty jak ten z całą pewnością powinny być monitorowane satelitarnie i odrobinkę nie rozumiem tego całego galimatiasu związanego z tą katastrofą lotniczą. Wiele niewyjaśnionych kwestii w tej sprawie powinno być jasnymi i oczywistymi już najpóźniej dwa dni po zdarzeniu tymczasem …tworzy się legenda. Absolutnie zbędna, ale się tworzy. Jeśli natomiast ów lot prezydenckiego Tupolewa nie był monitorowany przez satelity to jestem szczerze zaskoczony i trudno mi wręcz nazwać taką sytuację.
    Efektem kupczenia całą tą smutną i tragiczną historią podczas wyborów jest krzyż. Dokładniej mówiąc to właśnie dzięki temu ten krzyż nabrał wartości symbolicznych. Zastanówmy się jednak symbolem czego będzie (lub jest) ów krzyż? Z pewnością można powiedzieć, że symbolem poświęcenia w walce o tzw. Sprawę Katyńską i trudno temu wręcz zaprzeczyć, a przecież jeśli już to przecież powinien być symbolem tragicznej katastrofy w której zginęło wielu bardzo ważnych Polaków. Biorąc jednak pod uwagę okoliczności owego zdarzenia to należy pamiętać, że pan Piotr Listkiewicz jak i wielu innych ludzi będących tego samego zdania może jednak mieć rację i wówczas ów krzyż okazałby się symbolem czegoś całkowicie innego i lepiej nawet nie wspominać czego.
    W tej kwestii będą się już wypowiadać historycy, kiedy to już wiatr czasu rozwieje mgłę znad katastrofy ze Smoleńskiego lotniska i sprzed oczu polaków. Bez względu na to co ta mgła przesłania, czy prawdę o tej katastrofie, czy też może rozsądne myślenie.

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci