Menu

KFK

kilka słów do kawy

Polskie kobiety mają jaja

lindeczek


    Tegoroczny zjazd Solidarności, był zarazem rocznicowym, ponieważ ruch ten w tym roku obchodził 30 lecie założenia partii (lub związków zawodowych, ja tam się w szczegóły politologiczne zagłębiać nie mam zamiaru). Przez ten czas sporo się wydarzyło, jednak chyba każdy z nas wie doskonale, że Solidarność wywarła ogromny wpływ na historię naszego kraju. Zainicjowała przewrót w kraju, choć akurat moim zdaniem równie dobrze mógłby ten przewrót zainicjować PZPR, czy …cokolwiek. Ponieważ w latach 80 XX wieku praktycznie wszyscy Polacy mieli już dość. Kropla się przelała i wystarczyła iskra, aby ta beczka prochu jaką były wówczas nastroje polaków się zapaliła. Co wówczas było tą iskrą, która pozwoliła Polakom poczuć się razem, a co za tym idzie silniej i pewniej, każdy Polak wie. Dlaczego zatem tak się stało jak się stało? Skąd te dziwne informacje w prasie i telewizji na temat takich lub innych zdarzeń i podziałów w naszym kraju? Jakim cudem będąc wolnym krajem posiadamy prawo oparte na „zakazach wbrew rozsądkowych” np.: niszczących wolną konkurencję? Jednak chcę napisać o czym innym, więc nie będę wyliczał problemów z jakimi się borykamy. Problemów o których ludzie z wolna zaczynają mówić głośno, bo mają już dość. Podczas zjazdu Solidarności w Gdyni można było usłyszeć jeden z pierwszych głosów niezadowolenia z obecnej sytuacji. Oto przykład: Henryka Krystyna Krzywonos-Strycharska i jej wypowiedź podczas 30 zjazdu Solidarności    Co prawda można powiedzieć, że jest to głos sprzeciwu i zarzutów względem jednej osoby, jednak jakby się tak przyjrzeć temu bliżej i dokładniej zapewniam, że to tylko złudzenie. Po prostu - dziś beczka znów się zapełnia. Kiedyś też tak było z tą niewielką różnicą, że wówczas pętla cenzury była znacznie bardziej zaciśnięta i nawet takie głosy sprzeciwu zamierały jeden po drugim. Z czasem milkły i ludzie zamknęli się w sobie wystraszeni prześladowaniami innych. Dziś znów rozpoczął swój cykl ten sam proces. Odszedł jeden zestaw, a wkroczył kolejny. Co ciekawe… stale nie napasiona ludzka chciwość wygrywa w nas samych i …świat się toczy z wolna. Raz w prawo, to znów w lewo się patrzymy. 
    Czyżbyśmy my Polacy zapomnieli, że mamy całkiem fajny skrawek ziemi i należy nim rozsądnie rozporządzać, czasem bronić. Co z naszymi tradycjami? Każdy się zgodzi, że widzi albo słyszy coraz to i częściej o sytuacjach jakie kiedyś uznane zostałyby za patologiczne. Zachowania takie można również dostrzec wśród polityków jak i innych osób publicznych. Skąd ta pogoń za prostactwem? …no ba Polak lubi się pośmiać, więc chętniej obejrzy śmieszny remix na youtube, niż dobry film krótkometrażowy. Pamiętajmy, na naszych słabościach żerują wszelkie media,  jak i reklamy – ergo powiedzą ci czego masz słuchać, co oglądać, co kupować, jeść, pić, w co srać ...i czym się podetrzeć. Każdy z nas sam powinien wybierać co słuszne i dobre dla niego. Pamiętając zarazem, że obok też są ludzie i też chcą żyć. Jest nam odrobinę trudniej, bo kiedyś starsze pokolenia udzielały lekcji młodszym na każdym kroku, dziś prawo im tego zabrania. Dziś starszy pan za głupią uwagę może zostać pobity przez garstkę nastolatków i zasadniczo takim młodocianym wyrostkom nic nikt nie może zrobić. Szacunek dla starszych zamiera, a jest to baaardzo zły znak. Zatraca się jedna z najstarszych tradycji naszego narodu. …a przecież to my Polacy powinniśmy pamiętać i być dumni z nas samych, zamiast przypominać sobie o naszej wartości słuchając o osiągnięciach naszych przodków od np.: Szwedów. Tak, tak od Szwedów. Proszę sobie zresztą posłuchać szwedzkiego zespołu Sabaton (dla wyczulonych polecam ściszyć). Kiedy słucham muzyki o z takimi tekstami jakie są w ich utworach to przychodzi mi na myśl, że ….kiedyś to tak zaśpiewałby jakiś wnuczek dla dziadka i temu drugi poczułby się miło. 
Dobrze, że choć kobiety polskie jak trzeba to mają jaja :) Choć każdy kiedyś doskonale wiedział, że „…najpierw baba powie swoje”, ale „…jak Polaka wku(rwisz)rzysz to będziesz rad jak z tego wyjdziesz żyw…”

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci