Menu

KFK

kilka słów do kawy

The Union - prawda o marihuanie

lindeczek

    Dziś w serwisie deser.pl (jeden z pod serwisów Gazety.pl) można przeczytać artykuł na temat legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Dokładniej w artykule mowa jest o stanie Kalifornia i zaprezentowana została jedna z reklam środka leczniczego bazującego na marihuanie. Na całym świecie marihuana jest stosowana jako środek leczniczy na wiele schorzeń (jest jednym z najlepszych środków leczniczych na jaskrę).
    Prawda jest taka, że Polska jest w chwili obecnej chyba jednym z nielicznych krajów, gdzie marihuana uznana jest za wysoce szkodliwy narkotyk i posiadanie go w najmniejszych choćby ilościach jest karane (włącznie z karą pozbawienia wolności). Trzeba przyznać, że wielu ludzi odurza się tym ziołem, jednak jednocześnie trudno zaprzeczyć, że marihuana jest wyśmienitym środkiem leczniczym i co ciekawe znacznie mniej uzależniającym od np.: tytoniu, a i zdecydowanie mniej szkodliwym od alkoholu.
    Pomyślmy, co wiemy na temat marihuany? Popularnie zwana jest Mary Jane, Marycha, Zioło lub Baka. Ludzie od setek lat odurzają się wdychając jej dym. Wyjątkowo popularna w Indiach. Holendrzy zyskują dzięki niej rocznie kilkaset tysięcy turystów, którzy odwiedzają ten kraj tylko w celu zabawy w CoffeShop’ach. Mało kto wie, że marihuana posiada wiele właściwości leczniczych, a konopie indyjskie od wieków były wykorzystywane w produkcji wielu różnych produktów od papieru począwszy, przechodząc przez ubrania, a na lekach kończąc. Ale obejrzyjmy sobie film dokumentalny poświęcony marihuanie i temu jak wyglądała jej legalność w historii i jak się to ma w odniesieniu do zysków politycznych.
The Union – Buisnes behind getting high ("Związek – biznes jaki stoi za upalaniem", choć polskie tłumaczenie brzmi: "The Union - prawda o marihuanie")


"Outstanding Documentary Feature" - 2007 Winnipeg International Film Festival
"Best Canadian Documentary" - 2007 Edmonton International Film Festival

(Film znaleziony na kanale Legalizator.pl Zaznaczam również, że film ten nie został zamieszczony w sieci internet przez żadnego z autorów blogu kfk.blox.pl)

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci