Menu

KFK

kilka słów do kawy

Zaz w Le Figaro

lindeczek

 

    Poszukałem dziś informacji na temat francuskiej grupy Zaz, która od kilku miesięcy zaczyna robić karierę i pojawiać się to tu, to tam na różnych stacjach radiowych. 

Oto przykłady twórczości zespołu Zaz (z kanału Le Figaro na Youtube)
Zaz – Je voux  


Zaz – Les passant


    To natomiast ciąg dalszy dla zainteresowanych i znających j.francuski wywiad udzielony przez Zaz dla Le Figaro. Mi osobiście muzyka jaką gra grupa Zaz przypomina wczesne płyty Renaty Przemyk. Może dlatego mi się podoba, a może to z powodu tej prostoty w melodii i szybkiemu wpadaniu w ucho. Trudno powiedzieć, ale z pewnością miło jest ich posłuchać. Choć niestety na terenie krajów Ameryki Północnej kanał zespołu ZAZ na serwisie youtube jest niedostępny, a szkoda to wielka, bo przecież mogliby wówczas sprzedać znacznie więcej płyt. Można tylko się domyślać przyczyn takiego postępowania, choć poważnie szkoda mi artystów, którzy są traktowani... w taki sposób. Znalazłem również stronę internetową zespołu Zaz, którą muszę przyznać mają zrobioną całkiem profesjonalnie.

    Dodam też że z czystej ciekawości sprawdziłem na youtube kanały serwisu gazeta.pl i porównałem go z lefigaro.fr. Różnice są dość poważne, tak na przykład gazeta.pl ma tylko 6 razy więcej widzów, ale za to ponad 10 krotnie więcej wyświetleń. Oczywiście funkcyjność serwisów lefigaro.fr - który to jest zaledwie jednym z wielu francuskich dzienników i nastawiony jest na papierowe wydanie; a gazeta.pl – który to funkcjonuje włącznie z początkującym internetowym kanałem telewizyjnym, serwisem pocztowym …itd.
    Po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że to miłe wiedzieć, że gazeta.pl wygrywa z lefigaro, ale z drugiej strony szkoda, że różnica wyświetleń jest w tym przypadku zaledwie 10 krotnie większa.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • pbpiotrrrr

    KFK zostałeś prze zemnie otagowany/a. Więcej info na syfinisko.blogspot.com

  • lindeczek

    Pięknie dziękuję :)

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci