Menu

KFK

kilka słów do kawy

Chodzenie po wodzie, czyli Liquid Mountaineering

lindeczek

Chodzenie po wodzie (Liquid Mountaineering)
Znamy przypadki historyczne ludzi chodzących po wodzie. Przez wzgląd na szacunek nie będę mówił kogo mam na myśli, ale większość czytelników z pewnością się domyśla. Bywali również magicy i sztukmistrze, którzy opanowali takową sztukę, a może sztuczkę. Jednak z całą pewnością robią coś takiego i można zobaczyć w necie przykłady takiego spacerowania po wodzie np. słynny Criss Angel praktykuje takowe spacery i można to zobaczyć tu -Criss Angel – Spaceruje po wodzie (walks on water)
Jestem pewien, że wielu czytelników już słyszało o takim magiku i tej jego sztuczce, jeśli natomiast nie o tym to z może o tym jak to Tiger Woods słynny golfista w jednej z reklam przespacerował się po wodzie celem wykonania ostatniego uderzenia. Oto i wspomniana reklama:
Tiger Woods – może wszystko (can do anything)


Pisząc o tym interesującym zjawisku mam na myśli całkiem co innego. Mi rozchodzi się o pewien rodzaj sportu jaki pojawił się w sumie w tym roku i jest chyba najmłodszą niesklasyfikowaną dyscypliną sportową, która to nazwana została Liquid Mountaineering. Poniżej prezentuję film o tym jak to właśnie ten sport promują panowie Sebastian Vanderwerf, Miguel Delfortrie oraz Ulf Gartner. Oto wideo w którym wyjaśniają jak dokonują tego wyczynu jak również prezentują swoje próby.
Walk on water (Liquid Mountaineering)


    Trudno w to uwierzyć, prawda? …ale biorąc pod uwagę, że są zwierzęta które również praktykują bieganie po wodzie (oto przykład z fragmentu filmu z National Geographic) to dlaczego niby ludzie mieliby tego nie robić? Poszperałem trochę w internecie i jak się okazuje sport ten zyskuje coraz więcej fanów. Na stronie Liquid Mountaineering można nawet znaleźć wskazówki (których swoją drogą udzielają panowie już w pierwszym swoim wideo zamieszczonym na youtube). Co ciekawe na blogu poświęconemu temu sportowi www.liquidmountaineering.blogspot.com można znaleźć filmy o tym, jak to ów sport się rozpowszechnia na świecie oraz wiele przykładów praktykowania chodzenia po wodzie.
Prawda, czy fałsz? ...a może tylko chwyt reklamowy, bo co do jednego możemy być pewni, że zainteresowanie tym tematem jest dość spore.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • merka1986

    A Jezus ma monopol na chodzenie po wodzie, to nie fair ;)

  • lindeczek

    Merka1986
    Najwidoczniej nie ma :) Zresztą skoro on będąc człowiekiem tego dokonał to w takim razie wniosek nasuwa się sam - my ludzie też jesteśmy w stanie.

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci