Menu

KFK

kilka słów do kawy

Dobra nowina dla bloxerów, czyli galeria zdjęć

lindeczek...hmm u mnie codziennie rano wschodzi słońce i chyba u większości ludzi na ziemi. Rano wschodzi słońce i dzień się zaczyna. Co ciekawe ten akurat dubel jest każdego dnia inny. Jednak tak to już jest z życiem, że idziemy do przodu i jak z tym wschodem słońca, każdy dzień jest inny.


    ...czyli zamiast zastanawiać się czy tonę, czy mnie ratują, a może sam się ratuję. Czy w ogóle w którą stronę. Zacząłem się zastanawiać co by tu zrobić nowego. Sięgnąłem do pamięci niczym do woreczka cukierków i …znalazłem. Przypomniałem sobie, że od bardzo dawna chciałem zrobić jakąś w miarę porządną galerię zdjęć, która będzie działać na blox. Sam nie mam jakichś ekstra niesamowitych zdjęć, bo jest wielu fotografów zdecydowanie lepszych ode mnie. To jednak opracowanie takiego tricku na blox może być wyzwaniem samym w sobie.
Galeria wschody słońca    Sprawdziłem jak wygląda sprawa galerii na blox. Pozornie może się wydawać, że jest dostępna tylko za pomocą umieszczania zdjęć we wpisach, czyli tworzenia fotoblogów. Wynikało z tego, że albo jednak pozostawić kwestię galerii zdjęć odpowiednim po temu serwisom, albo napisać jakiś skrypt samemu. Co prawda, w kwestii skryptów Java, kodu CSS, czy HTML’a, też nie jestem jakimś tam wielkim geniuszem, ale pomyślałem …eh co mi tam, dam radę. Ponieważ jestem z natury leniwy, to najpierw poszperałem w sieci za darmowymi skryptami galerii i… okazuje się, że są. Nawet dość proste w obsłudze i jest możliwość zamieszczenie ich na blox’ie. Co ciekawe, galeria może korzystać ze zdjęć zamieszczonych w zasobach bloga na blox'ie. Co jest wygodniejsze i zapewnia szybsze otwarcie się galerii. Galerię po utworzeniu wystarczy umieścić w zasobach i już można podać do niej link.


    Ponieważ już wspomniałem o wschodach słońca to może jednak tak w ramach malutkiego dowodu zaprezentuję, jak to pięknie i jednocześnie każdego dnia inaczej budzi się świat. Poniżej podaję przykład galerii, która stała się swego rodzaju załącznikiem do mojego wspomnianego powyżej komentarza.

Galeria wschodów słońca
(autor zdjęć: Mariusz Łokietek)

Galeria wschody słońca

Operacja tworzenia galerii jest w miarę prosta, więc nawet początkujący blogger powinien sobie z tym poradzić. 

Więcej na temat galerii zdjęć pod blox na: KFK design


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci