Menu

KFK

kilka słów do kawy

The Sunset Limited

lindeczek
"The Sunset Limited" jest filmem, którego streszczenie można podać bez obaw, ponieważ film ten będący swego rodzaju ekranizacją sztuki teatralnej i tak zainteresuje dojrzałego widza.

The Sunset Limited    FilmWeb streszcza film "The Sunset Limited" takimi słowami: "Losy skromnego, uczynnego i pobożnego mężczyzny po przejściach splatają się na jednej ze stacji metra z historią wykształconego, zasobnego i zgorzkniałego erudyty, w momencie w którym ten drugi próbuje popełnić samobójstwo. Pierwszemu z nich udaje się udaremnić zamiar drugiego i zaprosić go do siebie do domu, gdzie przez najbliższe godziny będzie starał się odwieść go od ponownej próby realizacji jego planu. Rozpoczyna się zawzięta dyskusja na temat najważniejszych dla nich kwestii - życia, prawdy i Boga." Zacytowałem to streszczenie, ponieważ trudno byłby zrobić to równie dobrze.
    W filmie występują dwaj bohaterowie i nikt więcej. Jedną z postaci kreuje Samuel L. Jackson, w drugą wciela się reżyser filmu Tommy Lee Jones. Scenariusz do filmu "The Sunset Limited" napisał Cormac McCarthy na podstawie własnej sztuki, autor powieści "No Country for Old Men" ekranizowanej w 2007 roku przez braci Coen (gdzie Tommy Lee Jones, również zagrał główną rolę). Film został nakręcony w Nowym Meksyku (m.in. w Santa Fe), czyli rejonie dość bliskim autorowi scenariusza. Strona filmu "The Sunset Limited" zawiera wiele informacji i wśród nich są zwiastun, wywiady z aktorami, wywiady podczas kręcenia filmu oraz zdjęcia z planu filmowego. 

The Sunset Limited - zwiastun (english)

    Dodam tylko, że tytułowy Sunset Limited jest pociągiem kursującym w południowych Stanach Zjednoczonych pomiędzy stanami Floryda i Kalifornia od roku 1993.Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • madamfanaberia

    Jest mi niezmiernie miło poinformować Cię, że Twój blog został nominowany do konkursu na "najładniejszy design blogów Bloxa'. Po szczegóły zapraszam na Co kryje Blox?
    pozdrawiam

  • lindeczek

    Pięknie dziękuję, bo udział w tym konkursie i współzawodnictwo z tak ładnymi blogami jest wyróżnieniem samym w sobie :)

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci