Menu

KFK

kilka słów do kawy

Aresztowanie Putina i zamieszki w Grecji, a media milczą

lindeczek

Wczoraj na swojej tablicy na FB znalazłem film przedstawiający relację z zamieszek w Grecji, początkowo pomyślałem sobie, że to może jakieś stare wideo i tylko sobie ktoś zrobił żart, ale kiedy przeczytałem opis okazało się, że jednak to prawda i zamieszki w Atenach miały miejsce w ostatni weekend, a dokładniej 12 lutego 2012 roku. Zniszczonych zostało 40 budynków! ...a media w Polsce milczą i dopiero dziś można było jakieś wzmianki na ten temat usłyszeć, może w wyjątkiem dwóch serwisów internetowych, które wspomniały o tych wydarzeniach w niedzielę.

Zamieszki w Grecji 12 lutego 2012 roku.

 

 

Dziś natomiast na serwisie youtube znalazłem wideo na którym zobaczyłem coś co mnie odrobinę zaskoczyło. Film prezentuje aresztowanego Władimira Putina. Film jak na razie ma niewiele otwarć, ale nic w tym dziwnego, ponieważ został zamieszczony zaledwie kilkanaście godzin temu. Sprawdzałem i wszędzie gdzie zerknąłem mówi się, że jest to "fake" i wideo zostało spreparowane. Cóż nie wiem i trudno mi się w tej prawie wypowiadać, ale czuję się trochę tak jak po obejrzeniu tego wideo z wydarzeń w Grecji. Tamta informacja okazała się prawdziwą. Wideo z aresztowania Władimira Putina, jest ponoć jedynie żartem, choć przyznam się, że sprawia wrażenie wyjątkowo prawdziwego. Cóż w dzisiejszych czasach technologie pozwalają na wiele, więc... kto wie. Zwłaszcza, że taką informację można znaleźć w internecie, ale żadne z Polskich mediów o tym nie wspomniało. Jeśli to fake to nic w tym dziwnego, bo przecież zadaniem dziennikarzy jest podawanie informacji, a nie dementowanie tych fałszywych. 

Film prezentujący aresztowanie Władimira Putina

 

AKTUALIZACJA
Oto link do umieszczonego powyżej materiału na serwisie youtube - Władimir Putin aresztowany z kanału użytkownika Lancelot (przez pewien czas materiał ten był niedostępny), natomiast oto link do tego wideo na stronach tego samego serwisu (kanał użytkownika WideoSlaskPl) - "Aresztowanie Władimira Putina: reportaż z sali rozpraw". Wideo to można znaleźć również na stronach serwisu gazeta.pl, który to prezentuje ten materiał z własnych zasobów o tu: "
Putin za kratami. Wideo robi furorę na YouTube" (artykuł pojawił się 19 lutego, choć dziwnym trafem ma datę z 15 lutego ...hehehe cóż jasny dowód na to, że serwis gazeta.pl kręci, a artykuły z dziwnymi datami pojawiają się tam dość często, datami które absolutnie nie odzwierciedlają dnia publikacji, ale o tym innym razem).

Więcej na temat powyższego wideo prezentującego Putina w areszcie znajdziesz we wpisie:
"Khodorkovsky" dotyczącym filmu wyprodukowanego przez studio Lala Fims (reż. Cyril Tuschi).

 

Dopiero dzień później (15 lutego) na WP.pl można było znaleźć informację o powyższym wideo, przedstawiającym Premiera Federacji Rosyjskiej Władymira Putina w areszcie. Informacja choć pojawiła się stosunkowo późno, to przyznać muszę, że jest dość konkretna. Film jak się okazuje został spreparowany i pełni rolę reklamy dla powstałego filmu dokumentalnego na podstawie książki "Wysadzić Rosję" (źródło: "Putin zamknięty w klatce - wideo robi furorę w sieci" serwis WP.pl).

Jednak najciekawsze w tym wszystkim jest to, że jak już wspomniałem żadne z Polskich mediów nie wspomniało na temat tych zdarzeń w odpowiednim czasie. Jest to wyjątkowo zastanawiające, ze względu na to, że przecież takie zdarzenia nie są jakimiś marginalnymi, które to można by sobie ot tak pominąć, lub też wspomnieć o nich na ostatniej stronie w gazecie. Oczywiście informacja na temat aresztowania premiera Rosji okazała się fałszywą, ale nadal pozostaje pytanie dlaczego o zamieszkach w Grecji informacje zostały podane dopiero dwa dni później? Czyżby Walentynki były aż tak istotnym wydarzeniem, żeby pomijać tego rodzaju informacje? ...a może po prostu Polscy dziennikarze już są na tyle ospali, że nie chce im się samym szukać jakichś informacji i wolą poczekać, aż ktoś inny coś napisze, a oni sobie później to przedrukują? Tak, czy inaczej jest to dość zastanawiające zachowanie i rodzi jedno pytanie. 

O co chodzi z tym dziwnym zachowaniem mediów w Polsce?

 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • Gość *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Aresztowanie Putina...hmm...na stronach - z dzisiejszą datą pojawiła się informacja, że Putin zaproponował zwiększenie stypendiów dla studentów...no raczej go nie aresztowano...ma się dobrze jako premier;)

 • Gość *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  miało być: na stronach ITAR-TASS

 • Gość: [mcr] *.home.aster.pl

  o tym, co się dzieje od kilku lat w islandii też słowem media nie wspomną. wszystko co podważa ślitasny wizerunek EU jako monolitu jest traktowane tak samo jak wiadomości podważające jedność ZSRR. cisza w mediach.

 • Gość: [Piotr3k] *.ip.netia.com.pl

  Moze dlatego media o tym napisały kiedy napisały bo albo wiedziały ze to fake , a fakem nie ma co sie afiszowac , albo chciały wyczekac zeby sie upewnic . Ale oczywiscie osoby jak autor tego artykułu szukają dziury w całym i wszędzie węszą spiski i knowania .

 • lindeczek

  @bwy93 (Gość: , bwy93.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  Też wówczas znalazłem tę informację na ITAR-TASS, ale dziękuję za informację również w imieniu czytelników :)

 • lindeczek

  @Mcr (Gość: mcr, 94-75-123-97.home.aster.pl)
  Masz wiele racji, takie fakty są najzwyczajniej w świecie niewygodne dla polityków. Zresztą na temat Dani funkcjonującej bez rządu też niechętnie wspominają zarówno nasze media jak i wszelkie inne na świecie.

 • lindeczek

  @Piotr3k (Gość: Piotr3k, 83-238-216-22.ip.netia.com.pl)
  Pięknie dziękuję za poparcie moich słów "...Jeśli to fake to nic w tym dziwnego, bo przecież zadaniem dziennikarzy jest podawanie informacji, a nie dementowanie tych fałszywych.", bo jak widać myślimy podobnie.

  Jednak jeśli chodzi o słowa "...osoby jak autor tego artykułu szukają dziury w całym i wszędzie węszą spiski i knowania." to proszę bardzo o wybaczenie, ale nie rozumiem.
  ...ale dla wyjaśnienia dodam, że żadne w tym węszenie (no może z wyjątkiem węszenia za ciekawymi informacjami, np. takimi jak podane powyżej). Jeśli chodzi natomiast o "..spiski, czy knowania.." to tym bardziej musiałeś pomylić adresy. Tutaj możesz znaleźć tylko informacje poparte konkretnymi danymi (zwykle wraz ze źródłem). Tego niestety nie ma artykuł na ten temat w gazeta.pl (na wp.pl zresztą też). ...i to są fakty, a nie żadne knowania, czy doszukiwanie się spisku.
  Ja tylko zadałem pytanie:
  "O co chodzi z tym dziwnym zachowaniem mediów w Polsce?"
  ...zastanawiając się nad ewentualnymi przyczynami takiego stanu rzeczy, raczej dalekimi od jakichkolwiek teorii spiskowych, czy podejrzeń o układy polityczne, bo najzwyklej w świecie mało mnie takie interesują.
  Cóż jak mówi stare przysłowie - "Uderz w stół, a nożyce się odezwą"

  W skrócie, przed skomentowaniem polecam przeczytać artykuł, w przeciwnym razie wychodzisz na trolla.

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci