Menu

KFK

kilka słów do kawy

Pamięć absolutna (2012)

lindeczek

Pamięć absolutna (2012)

 

"Total recall" czyli "Pamięć absolutna" pojawi się w kinach po raz kolejny w tym roku. Dokładniej mówiąc w polskich kinach "Pamięć absolutna" będzie mieć swoją premierę 31 sierpnia 2012 roku, czyli prawie miesiąc po premierze światowej, co jest trochę przykre, ale... cóż poczekamy i zobaczymy, czy warto będzie się na ten film wybrać do kina. Już dziś w pierwszy dzień po światowej premierze trailera tego filmu możemy przeczytać w sieci najróżniejsze zdania na jego temat. Nic w tym zadziwiającego biorąc pod uwagę fakt kto reżyserował film, a jest to nikt inny jak Len Wiseman (cykl "Underworld", "Szklana pułapka 4.0" oraz "Dzień niepodległości", "Faceci w czerni") ...co może zapowiadać doskonałe kino akcji. W roli głównej wystąpi Colin Farrell, a w filmie zobaczymy również Cate Beckinsale i Ethana Hawke, a wystąpią również Jessica Biel, Bryan Cranston, Bokeem Woodbine, John Cho, Bill Nighy, Will Yun Lee, Currie Graham. 

Film "Pamięć absolutna" powstał na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka z 1966 roku - "Przypomnimy to panu hurtowo" ("We can remember it for you wholesale"). Opowiadanie jak również film jest thrillerem akcji, gdzie rzeczywistość miesza się ze wspomnieniami głównego bohatera. Po wizycie głównego bohatera w firmie "Welcome to rekall" zajmującej się produkcją wspomnień widzowi znacznie trudniej odgadnąć co jest rzeczywistą historią bohatera, a co jedynie fikcyjnymi wspomnieniami. Dla miłośników gatunku science-fiction fabuła ta oczywiście nie będzie stanowić zagadki, ponieważ jest to remake filmu o tym samym tytule ("Total recall") z Arnoldem Schwarzeneggerem, jednak realizacja może być bardzo ciekawym odkryciem. Film "Pamięć absolutna" w wykonaniu Lena Wisemana ma być bliższy opowiadaniu Dicka niż jego poprzednia realizacja filmowa, więc zapraszam do obejrzenia pierwszego oficjalnego trailera filmu "Pamięć absolutna" z 2012 roku.


Pierwszy oficjalny trailer filmu "Pamięć absolutna"

 

Jak już wspomniałem internet pełen jest filmów ze zdjęć z planu filmowego "Pamięci absolutnej" i co ciekawe na niektórych można zobaczyć jak powstają tak niesamowite efekty specjalne jak np. pościgi latających samochodów. Dodam, że film w większości kręcono w Toronto oraz St. Thomas w Kanadzie.

Film prezentujący zdjęcia pościgu z planu filmowego filmu "Pamięć absolutna". 

 

Oto natomiast nagranie z promocji filmu "Pamięć absolutna" na którym można zobaczyć dokładniej samochód policyjny.


Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • salez

    Tak to zdecydowanie jest film, który jest na mojej liście filmów , które muszę obejrzeć zanim dobiję do 40 lat :D Zapowiada się bardzo dobrze :)

  • Gość: [bubu] *.net.azartsat.pl

    niestety na film nie warto do kina isc..:(

  • lindeczek

    @bubu - Bez przesady jest kilka ciekawych rzeczy... Ja polecam obejrzeć, choćby dla porównania ze starą wersją :D

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci