Menu

KFK

kilka słów do kawy

"Best in Poland", czyli jak nas widzą

lindeczek

Postanowiłem dziś sprawdzić jakie znajdę wyniki w sieci wpisując w wyszukiwarkę proste zdanie: „Best in Poland” Wyniki jakie zobaczyłem zaskoczyły mnie do tego stopnia, że postanowiłem je zaprezentować. Poniżej zamieszczam zdjęcia wyników wyszukiwania frazy "best in Poland" z dnia 5 czerwca 2012: 
w Yahoo
w Google: wszystko, grafika, mapy, filmy, wiadomości, miejsca, blogi, dyskusje, książki

Wynik wyszukiwania frazy - best in polandPrzyznam, że zwłaszcza wynik z Google -miejsca i -video powaliły mnie na ziemię. Trochę szkoda, że jako kraj o tak sporym znaczeniu w europie (zwłaszcza teraz) wyniki dla frazy "best in Poland", czyli "najlepsze w Polsce" prezentują się w taki sposób. Dlatego też pokażmy się od tej dobrej strony. Przecież Polska posiada wiele atutów, o których wielokrotnie się mawia. Zresztą przecież większość obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę doskonale wie, że ...co jak co, ale Polacy potrafią wyśmienicie imprezować. Wielu  pracodawców zagranicznych zgodzi się też z tym, że „Polak pracuje, tak jak się bawi”. Dowodem tego są chociażby przygotowania do EURO 2012, z których wiele zakończyło się sukcesem. 

Moim zdaniem Polska posiada wiele miejsc wartych zobaczenia. Miejsc, które potrafią zapaść w pamięć, magicznych i z pewnością miejsc o imponująco wysokiej czystości przyrody. Przecież pomimo olbrzymich zniszczeń nasz kraj jest bogaty w najróżniejszego rodzaju zabytki kultury. Co prawda wiele z nich nadal wymaga prac renowacyjnych, jednak dzięki temu można zobaczyć zamki, pałace, klasztory oraz kościoły dotknięte zębem czasu. Pamiętajmy, że to też ma w sobie magię dla kogoś, kto widzi nasz kraj po raz pierwszy.

W miastach, w których odbędzie się EURO 2012 każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dlatego też przedstawię filmy promocyjne miast w których bądą mecze EURO 2012, od innej strony niż stadiony. Oto jak prezentują się: 

Warszawa 
Warszawa czeka na Ciebie (Warsaw is waiting for you)

 

...lub trochę dłuższy „Warszawa z okien tramwaju promocyjnego

 

Gdańsk
Poznaj Gdańsk od strony wody

 

...lub trochę dłuższy „Zdjęcia lotnicze Gdańska

 

Wrocław
Wrocław – miejsce spotkań (Wrocław - the meeting place)

 

...lub trochę dłuższy z kanału Travel Channel – „Wroclaw”

 

Poznań
Zrób to w Poznaniu (Do it in Poznań)

 

...lub trochę dłuższy „Film promocyjny miasta Poznań

Mam nadzieję, że zdecydowana większość turystów odwiedzających Polskę w trakcie EURO 2012, wróci zadowolona i jednocześnie zauroczona naszym krajem.


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci