Menu

KFK

kilka słów do kawy

Zero Dark Thirty - film o pościgu za Osamą Bin Ladenem

lindeczek

 

 

 

„Zero Dark Thirty” jest thrillerem akcji, przedstawiającym operacje mające na celu schwytanie lub zabicie Osamy Bin Ladena (szefa grupy terrorystycznej Al Kaida). Po obejrzeniu zwiastuna, który w swej formie bardziej pełni rolę zapowiedzi, trudno powiedzieć cokolwiek bliżej na temat filmu, bo nie pojawia się tam zbyt wiele zdjęć z filmu i jeszcze mniej pada w nim słów. Sam zwiastun wygląda bardzo podobnie do zwiastunów gier komputerowych. Zresztą znając zapędy dzisiejszych marketingowców podejrzewam, że wkrótce pojawi się też i gra komputerowa oparta na tych wydarzeniach, lub na fabule filmu... tymczasem zapraszam do obejrzenia zapowiedzi filmu "Zero Dark Thirty"

Zwiastun "Zero Dark Thirty" 

Film „Zero Dark Thirty” wyreżyserowała Kathryn Bigelow, a scenariusz napisał Mark Boal. Współpraca tej pary filmowców może rokować całkiem dobry film, bo to właśnie oni stworzyli film "The Hurt Locker. W pułapce wojny", który zgarnął sześć Oskarów w 2010 roku (w tym za najlepszy film, reżyserię i scenariusz). Jeśli zresztą ktoś oglądał ich oskarowe dzieło opowiadające o żołnierzach w Iraku, doskonale wie o czym mówię, bo film „The Hurt Locker. W pułapce wojny” jest bez najmniejszych wątpliwości jednym z najlepszych filmów ostatnich lat.

Wracając do tematu, czyli filmu „Zero Dark Thirty” opowiadając o nim muszę wspomnieć o pewnej ciekawostce, że film ten już wcześniej wywołał sporą burzę w sieci i przed pojawieniem się zapowiedzi kiedy to jego tytuł został oficjalnie podany do informacji publicznej, sam film był nazywany w najróżniejszy sposób. Najciekawsze z określeń wcześniej używanych w formie tytułu to: „Untitled Kathryn Bigelow Osama bin Laden Film”, albo „Untitled International Thriller”, lub też "Kill Bin Laden", czy "Hunt". W filmie „Zero Dark Thirty” wystąpią: Jessica Chastain, Joel Edgerton, Mark Strong, Jennifer Ehle, Chris Pratt, Kyle Chandler, Nina Arianda, Ricky Sekhon, Edgar Ramirez, Harold Perrineau, Fares Fares, Jason Clarke, Nash Edgerton, Scott Adkins, Parker Sawyers, Josh Kelly, Mousa Al-Satary, Joseph Beachy... choć jak na razie trudno powiedzieć, kto zagra jaką rolę to odrobinkę można się tego domyślać.

Osobiście trochę mnie zadziwia fakt pojawienia się filmu  opowiadającego historię polowania na Osamę Bin Ladena, dlaczego? Otóż moim zdaniem taki film, bez względu na to, czy przedstawia prawdziwe wydarzenia czy też nie, z całą pewnością dla podobnych Osamie Bin Ladenowi wariatów może stanowić swego rodzaju zachętę. To właśnie moim zdaniem powinno być głównym powodem do zrezygnowania z realizacji takiego filmu jak "Zero Dark Thirty". Jednak ja mogę sobie tylko filozoficznie rozprawiać, bo film już powstał i jego premiera planowana jest na grudzień 2012 roku. 


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci