Menu

KFK

kilka słów do kawy

Django - film Quentina Tarantino

lindeczek

Django: Wyzwolony

 

 

 

„Django” jest filmem Quentina Tarantino wyprodukowanym w 2012 roku. Jak mówi sam reżyser i scenarzysta już od 13 lat myślał nad realizacją tego filmu. W filmie wystąpiły takie gwiazdy ekranu jak Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Christoph Waltz, Kerry Washington, oraz Samuel L. Jackson i wiele innych jak na przykład Don Johnson (którego możemy pamiętać jeszcze z serialu „Miami Vice”). 

Zachęcam do obejrzenia filmu zwłaszcza, że całkiem zasłużenie sam Quentin Tarantino zdobył Oskary za najlepszą reżyserię i scenariusz, a Christoph Waltz za najlepszą rolę drugoplanową. „Django” jest westernem pełnym zarówno śmiesznych gagów, jak i scen akcji. Jest to film, który z pewnością przejdzie do historii kinematografii, i to wcale nie ze względu na to, że zdobył Oskara za najlepszy film 2012, ale moim zdaniem stanie się tak z powodu zabiegów językowych jakimi posłużył się Quentin Tarantino. Wystarczy posłuchać języka jakiego używają bohaterowie filmu, aby od razu zauważyć, że pomimo stylizacji na ówczesne czasy sporo w nim odniesień do współcześnie używanego, co w tego gatunku filmach jest nieczęsto spotykanym zabiegiem. Film trwa prawie trzy godziny (2:45), ale zapewniam, że warto poświęcić ten czas na ucztę filmową, choć pamiętajmy, że jest to film Quentina Tarantino i oczywiście jest pełen brutalnych scen, choć to właśnie dlatego tak wyraziście obrazuje czasy niewolnictwa.

Oficjalny zwiastun filmu "Django" znajdziemy na kanale youtube studia The Weinstein Company, natomiast poniżej zaprezentuję zwiastun z językiem polskim. 

Django: Wyzwolony - zwiastun w języku polskim [HD]

 

Polecam też obejrzeć oficjalną stronę filmu "Django", na której można znaleźć oprócz oficjalnych zwiastunów, również takie w postaci interaktywnych wersji animowanych, niewielką grę i wiele innych atrakcji.


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci