Menu

KFK

kilka słów do kawy

Lou Reed zmarł...

lindeczek
...stało się to 27.10.2013. Lou Reed był, a może i nadal jest legendą muzyki, grał w zespole Velvet Undrground. Oprócz tego, że słuchaliśmy i zapewne jeszcze długo będziemy słuchać muzyki Lou Reeda w filmach, np takich jak „Trainspotting”, czy „Urodzeni Mordercy”. To mogliśmy go również w kilku filmach zobaczyć i tak dla przykładu, zagrał w „Lulu na moście”, i w „Brooklin Boogie”. Poniżej kilka ciekawostek i muzyki...

Lou Reed

Wielu z nas nawet nie wie, jak często słuchamy jego muzyki w reklamach. Przytoczę tylko dwa z przykładów ostatniego wykorzystania najpopularniejszego z przebojów Lou Reeda „Perfect Day”Sony Playstation niecałe dwa tygodnie przed jego śmiercią opublikowało reklamę z wykorzystaniem tego utworu, przykład poniżej:

Official PlayStation 4 Perfect Day Commercial

 


Przyznam, że ciekawe. ...ale mi osobiście znacznie bardziej przypadła do gustu reklama AT&T z Igrzysk Zimowych 2012 z Vancouver w której zagrała Gretchen Bleiler. Przypomne który to spot mam na myśli:

AT&T spot with Gretchen Bleiler, by BBDO New York and director Peter Thwaites, from the 2010 Winter Olympics in Vancouver. 

 

Poniżej kilka przykładów muzyki Lou Reeda I Velvet Undeground:

Lou Reed - I'm So Free

The Velvet Underground- Run Run Run

...i oczywiście Lou Reed - Perfect Day

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci