Menu

KFK

kilka słów do kawy

Pływające samochody

lindeczek
Reklama Fiata zainspirowała mnie, żeby sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Poszperałem i okazuje się, że oprócz samochodów pływających po wodzie, są też prototypy samochodów pływających pod wodą.

 

Wpis przeniesiony pod nowy adres - Pływające samochody


Fiat 500 pływający po wodach Miami, czyli skuter w przebraniu (zdj. Krzysztof Janik)

 

Reklama Fiata (nagranie poniżej) z którą to związana była seria eventów. Polegających na tym, że skutery wodne „przebrane” za Fiata 500 pływały po portach, przystaniach i rzekach większych miast. Efekt był łatwy do przewidzenia, ale to warto zobaczyć:

Reklama Fiata 500 i nagranie fragmentu jednego z eventów wspomnianych powyżej:


Choć muszę przyznać, że nie byłbym zaskoczony, gdyby to faktycznie były samochody. Przecież żyjemy w czasach, kiedy możemy wiele zrobić i to co kiedyś było wymysłem futurysty staje się faktem. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo gadżetów z filmów science-fiction dziś jest wykonalne. Różni się od przeciętnie używanej technologii, zwykle dostępnością, czasem ceną.
Jednym z najprostszych tego przykładem są ...samochody pływające, niczym motorówki. Istnieje nawet kilka firm zajmujących się produkcją i sprzedażą takich pływających samochodów... 

 

Wpis przeniesiony pod nowy adres - Pływające samochody

 

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci