Menu

KFK

kilka słów do kawy

Kłamstwa rządu to polityka

lindeczek

Zdanie zacytowane w powyższym memie jest dość znane i to akurat jest wypowiedź znanego amerykańskiego komika. Bill Murray opublikował je na swoim profilu na Twitterze już w 2013 roku. Będąc dokładnym zacytuję ten wpis poniżej.

Jednak nie tylko on użył tego zdania, ponieważ profesor prawa biznesowego Harvey Gilmore użył go również w swoim artykule na temat kłamstwa ("Buffalo Public Interest Law Journal" 30 [2013]), choć w odrobinę innej formie:
"Kiedy my okłamiemy rząd, to jest to przestępstwo, ale kiedy rząd okłamuje nas, to jest to ...zgodne z konstytucją (zgodne z prawem)?" ("When We Lie to the Government, It's a Crime, But When the Government Lies to us, It's...Constitutional?").
...a może tylko wzorował się na wyżej zacytowanej wypowiedzi komika? Nie wiem i trudno byłoby to jednoznacznie określić.

Prawda jest taka, że większość z nas kłamie. Kłamią dzieci i dorośli, kłamią przestępcy i policjanci. Kłamstwo w pewnym stopniu jest częścią naszego życia i kultury. Choć przyznam, że jestem zdania iż bez niego mogłoby nam wszystkim żyć się znacznie lepiej, ale jestem też przekonany, że taka zmiana wywołałaby całkiem niezłe zamieszanie.

...a wy jak często kłamiecie?


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci