Menu

KFK

kilka słów do kawy

Nowy wygląd kfk.blox.pl

lindeczek

KFK.blox.pl zmieniała swój wygląd przez lata i przyznam, że z efektu końcowego byłem całkiem zadowolony. Jeszcze całkiem niedawno wyglądała tak:

Stary wygląd kfk.blox.pl

Niestety zmuszony zostałem do zmiany szablonu na nowy, ponieważ na serwisie blox.pl stare szablony są nie dopracowane przez co obrazki, zdjęcia we wpisach nie wyświetlały się na urządzeniach mobilnych (smartfonach, czy tabletach). Zmuszony, zmieniłem szablon na nowy i obecny wygląd oparty jest na szablonie Oslo z serwisu blox.pl. Jak widać obecny wygląd różni się zarówno od starego (choć starałem się, aby był jak najbardziej do niego zbliżony), jak i od samego szablonu wyjściowego Oslo.

Tworzenie szablonów na serwisie blox.pl jest bardzo utrudnione, ponieważ serwis ten udostępnia jedynie ograniczoną możliwość wprowadzania zmian w wyglądzie oferowanych szablonów poprzez CSS i znikomą ingerencję w html. Dlatego też teraz "KFK - kilka słów do kawy" ładuje się w taki sposób. Ponieważ, aby zyskać "nowy" wygląd musiałem nadpisać parametry oryginalne szablonu Oslo i ...tak troszkę się teraz dławi podczas ładowania. Cóż, kiedyś stanowiło to dla mnie wyzwanie, które pozwalało mi na dopracowanie warsztatu znajomości html i css, teraz już nie mam na takie zabawy na tyle czasu i może zapału. Zrobiłem się "wygodnicki". Może to dlatego, że wiem jak wiele możliwości oferują inne serwisy blogowe? Może dlatego, że na serio mam już znacznie mniej czasu na to, aby się bawić z tym "obchodzeniem" i "nadpisywaniem" wartości w oferowanych szablonach na blox.pl? Nie wiem. Wiem natomiast to, że niestety, ale w ten sposób serwis blox.pl cofa się i to wielkimi krokami. ..a szkoda, bo wielu z polskich blogerów miało swoje początki właśnie na tym serwisie i przenieśli się z niego właśnie z tego powodu. Przecież wbrew temu co może pomyśleć początkujący bloger, że to super fajne nowe szablony, że wyświetlają się na telefonach itd. Prawda jest natomiast taka, że tych "nowych" szablonów na blox.pl jest zaledwie kilka i po przetestowaniu ich mogę powiedzieć, że mają całą masę błędów i niedopracowań (jak choćby: linki do "następnego-poprzedniego wpisu", te pod wpisem, błędy nieprawidłowych wywołań w skryptach js, zbyt ogólnikowe określenie wartości nagłówków i tekstu, czy niedopracowana boczna szpalta na telefonach, że o ładowaniu się owych szablonów nie wspomnę, bo dławią się jakby miały czkawkę i to nawet w wersjach oryginalnych, bez nadpisywania jakichkolwiek wartości... itd, itp.). Czyżby jednak owa próba "odrodzenia" blox'a miała spełznąć na niczym? Czas pokaże.

Mam nadzieję, że nie wystraszycie się owego "dławienia" się podczas ładowania kfk.blox.pl na waszych komputerach.

No i ciekaw jestem, jak wam się podoba nowy wygląd? Czy może, jednak ten stary projekt był ładniejszy?

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci