Menu

KFK

kilka słów do kawy

Filmy

Birdman

lindeczek


Birdman: czyli (nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)„Birdman: czyli (nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)" - jest tragikomedią przedstawiającą obraz kina i teatru dzisiejszych czasów poprzez ukazanie życia zapomnianego aktora, który niegdyś grał postać kultowego superbohatera. Główny bohater Riggan Thomson, czyli tytułowy „Birdman” walczy ze swoim ego, próbując odzyskać sławę i rodzinę. Genialny film dający wiele do myślenia, a jednocześnie zabawnie, prześmiewczo pokazuje jak niewiele wspólnego mają dzisiejsze superprodukcje z samą sztuką. 

Co ciekawe główną rolę w tym filmie odgrywa Michael Keaton, którego znamy z takich filmów jak „Batman”, czy „Powrót Batmana” w których to grał główną rolę superbohatera. Trudno tu nie wspomnieć o tej aluzji twórców filmu "Birdman", ponieważ sam film opowiada historię właśnie takiego aktora jakim jest sam odtwórca roli głównej roli. Gazety pisały o tym filmie, że jest o „szalonym superbohaterze”, choć szybciej można by powiedzieć, że jest to film o szalonym aktorze dążącym do swych ideałów. Ale czy tak na prawdę szalonym? Czy też może ten aktor jest normalnym człowiekiem starającym się osiągnąć sukces, zainteresować ludzi prawdziwą sztuką, a szalonym jest to co dzieje się obecnie ze światem kina? 

Film „Birdman” moim zdaniem jest lekturą obowiązkową dla wszystkich kochających kino, ale nie tylko. Ponieważ dla tych, którzy są mniej zorientowani w świecie filmu może pomóc zrozumieć pewne mechanizmy tworzenia superprodukcji. „Birdman” z pewnością przejdzie do klasyki kina, choćby dlatego, że ma szansę stać się pomostem, takim wspólnym tematem rozmów dla tych, którzy cenią sobie wartościowe filmy, jak również dla tych którzy preferują jednak kino łatwe i przyjemne. Choć sam film nie należy do banałów i jak wspomniałem jest warty obejrzenia.

Reżyseria: Alejandro González Iñárritu;
Scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo;
Główne role: Michael Keaton, Emma Stone, Edward Norton, Naomi Watts;
Muzyka: Antonio Sanchez.

Zwiastun filmu "Birdman"

 

Whiplash

lindeczek

Whiplash

 

Film „Whiplash” jest jednym z filmów, które nie tyle nawet warto polecać ile, nawet nie potrzeba. Jest genialnym obrazem przybliżającym widzowi, jak dużo wysiłku muszą włożyć artyści w rozwój samych siebie i swoich talentów. „Whiplash” ukazuje też jak często ludzie obdarzeni talentem muszą walczyć ze sobą, ze swoimi ambicjami, poczuciem wyższości, ale zarazem jak bardzo często muszą stawić czoła poniżeniom, czy własnym słabościom. Film „Whiplash” jest jednym z najlepszych filmów jakie powstały w 2014 roku i oczywiście nie przeszedł niezauważony na wielu festiwalach na których był wielokrotnie nagradzany, jednak warto go obejrzeć, nie tyle przez wzgląd na te nagrody, ale przez wzgląd na to, że jet to film, który porusza i daje do myślenia.

reż. Damien Chazelle scen. Damien Chazelle
występują: J.K. Simmons, Miles Teller, Paul Reiser, Melissa Benoist

Polecam obejrzeć, poniżej zwiastun filmu "Whiplash" 

 


Klasyka polskiego filmu w sieci, ale kto na tym zarabia?

lindeczek

 Rosjanie zarabiają na klasyce polskiego kina

Filmy z polskiej klasyki filmowej pojawiły się w sieci już czas jakiś temu. Wiele ze znanych nam filmów można obejrzeć bezpłatnie w sieci i to całkiem legalnie, bo na kanałach Youtube.  Cieszy mnie to tym bardziej, że dzięki temu młodzież będzie mieć dostęp do takich tytułów jak: „Rejs”, „Nie lubię poniedziałków” ...i mnóstwa innych wyśmienitych filmów. 

Jednak jak się okazuje istnieją tytuły, wśród klasyki polskiego kina gdzie to: „Rosjanie zarabiają..., a w grę wchodzi ponad 200 produkcji. ...m.in „ Sami swoi”, „Znachor”, „Seksmisja”...” jak podaje Dziennik.pl w artykule p.t. „Rosjanie zarabiają na polskich hitach filmowych. A Polska nie.” Moim zdaniem, największą szkodą w tym przypadku jest to, że  z tego powodu akurat te tytuły zostały wycofane z publikacji w internecie.

Poniżej zamieszczam playlistę z Klasyką Polskiego Filmu, udostępnioną przez producentów – łącznie 58 tytułów.

Playlista zawiera takie tytuły jak:
Rejs
Nie lubię poniedziałków
Faraon
Wielki Szu
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
Akcja pod arsenałem
Kogel Mogel oraz Galimatias, czyli Kogel mogel 2
Noce i dnie
Matka Joanna od aniołów
Trzy kolory Biały, Trzy kolory Niebieski oraz Trzy kolory Czerwony
Brunet wieczorową porą
Giuseppe w Warszawie
Salto
Milczenie
Orzeł
Popiół i diament
Dzieje grzechu
Kolejność uczuć
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Ucieczka z kina "Wolność"
Amator
Persona non Grata
Przepadek
Podwójne życie Weroniki
Krótki film o miłości
Krótki film o zabijaniu
Constans
Eroica
Życie rodzinne 
...i wiele innych. 

Polskie filmy (całe i legalnie). - (aby obejrzeć konkretny film naciśnij play i wybierz film z listy)

Były na niej zamieszczone wspomniane powyżej produkcje, na których zarabiają Rosjanie. ...a dokładniej mówiąc są to te filmy, które obecnie są oznaczone jako film prywatny.

 

 

Sekrety małych mieszkań

lindeczek

Sekrety małych mieszkań

  

 

"Uwięziony w obskurnym mieszkaniu LA, Franklin (Matt Lucas) ma na podłodze martwego właściciela domu na podłodze w kuchni. Otoczony przez ekscentrycznych sąsiadów: przestępca (Johnny Knoxville) z dziewczyną (Rebel Wilson), chcąca zostać striptizerką (Juno Temple) i artysta (James Caan)..."

 

 

 

Zapraszam do zapoznania się z fabułą, podczas lektury filmu. Będzie ciekawiej. ...a jest to film, który moim zdaniem warto zobaczyć. Dodam tylko, że występują tam również:  Billy Crystal , James Marsden. Film "Sekrety małych mieszkań" (Small Apartments) wyreżyserował Jonas Akerlund, a scenariusz napisał Chris Millis (premiera - 2012)

 

 Sekrety małych mieszkań zwiastun (Small apartments) 

 

 

Django - film Quentina Tarantino

lindeczek

Django: Wyzwolony

 

 

 

„Django” jest filmem Quentina Tarantino wyprodukowanym w 2012 roku. Jak mówi sam reżyser i scenarzysta już od 13 lat myślał nad realizacją tego filmu. W filmie wystąpiły takie gwiazdy ekranu jak Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Christoph Waltz, Kerry Washington, oraz Samuel L. Jackson i wiele innych jak na przykład Don Johnson (którego możemy pamiętać jeszcze z serialu „Miami Vice”). 

Zachęcam do obejrzenia filmu zwłaszcza, że całkiem zasłużenie sam Quentin Tarantino zdobył Oskary za najlepszą reżyserię i scenariusz, a Christoph Waltz za najlepszą rolę drugoplanową. „Django” jest westernem pełnym zarówno śmiesznych gagów, jak i scen akcji. Jest to film, który z pewnością przejdzie do historii kinematografii, i to wcale nie ze względu na to, że zdobył Oskara za najlepszy film 2012, ale moim zdaniem stanie się tak z powodu zabiegów językowych jakimi posłużył się Quentin Tarantino. Wystarczy posłuchać języka jakiego używają bohaterowie filmu, aby od razu zauważyć, że pomimo stylizacji na ówczesne czasy sporo w nim odniesień do współcześnie używanego, co w tego gatunku filmach jest nieczęsto spotykanym zabiegiem. Film trwa prawie trzy godziny (2:45), ale zapewniam, że warto poświęcić ten czas na ucztę filmową, choć pamiętajmy, że jest to film Quentina Tarantino i oczywiście jest pełen brutalnych scen, choć to właśnie dlatego tak wyraziście obrazuje czasy niewolnictwa.

Oficjalny zwiastun filmu "Django" znajdziemy na kanale youtube studia The Weinstein Company, natomiast poniżej zaprezentuję zwiastun z językiem polskim. 

Django: Wyzwolony - zwiastun w języku polskim [HD]

 

Polecam też obejrzeć oficjalną stronę filmu "Django", na której można znaleźć oprócz oficjalnych zwiastunów, również takie w postaci interaktywnych wersji animowanych, niewielką grę i wiele innych atrakcji.


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci