Menu

KFK

kilka słów do kawy

News

Moralność polityków

lindeczek

Cytat z

Powyższe zdanie jest cytatem z "An Enquiry concerning the principles of morals" ("Badania dotyczące zasad moralności"), pracy którą napisał David Hume w 1751 roku. Można z niego wiele wywnioskować. Jak na przykład to, że każdy człowiek z natury jest dobry, i złym staje się z wyboru (choć oczywiście pozostaje kwestia perspektywy, ale teraz nie o tym). ...można również na podstawie tego jednego cytatu stwierdzić, że zdecydowana większość polityków to kłamcy pozbawieni moralności.


Dziewczynka i "autko" ...czyli reklama Volvo

lindeczek

Dziewczynka i

Jaki jest przepis na dobrą reklamę? Otóż jest taki – dobre zdjęcia, małe dziecko, na dodatek coś niecodziennego i jeszcze lepiej coś odrobinę dyskusyjnego (kontrowersyjnego). Ale jak według tego przepisu zrobić reklamę samochodu, albo firmy produkującej samochody?
...no właśnie. Ale Volvo wpadło na pomysł jak to zrobić i wyszło po prostu genialnie. Wzięli małą dziewczynkę, dwunastotonową ciężarówkę, zbudowali specjalny tor przeszkód (podobny do tych w grach komputerowych) ...i sprawili dziecku radość, pozwalając bawić się wielką maszyną do woli, czyli przejechać ciężarówką przez stawik, staranować domek, do tego małe „dachowanko”. Co jak co, ale z pewnością mała dostała swój prezent od Mikołaja kilka dnia wcześniej. Zresztą, to trzeba zobaczyć, dlatego też wideo z tą reklamą zamieszczam poniżej.


...i jak? Podobało się, prawda. Jak mówiłem, nic w tym dziwnego, bo spełnia ona każdą z reguł dobrej reklamy, więc i wyszedł hicior. To kolejna reklama tej firmy, która staje się viralem w sieci. Jak dotąd najbardziej znaną  reklamą tej samej firmy była ta z Van Damme w której on robił „szpagat” stojąc na lusterkach dwóch ciężarówek jadących na wstecznym. ...zresztą szybko doczekała się "rewanżu" w wykonaniu Chuck'a Norrisa (ta gdzie Chuck robi „szpagat” stojąc na skrzydłach dwóch lecących odrzutowców, a na jego głowie stoją spadochroniarze tworząc żywą choinkę - oto link z tym filmem). Zatem jak widać ekipy od efektów specjalnych nie próżnują. Ciekaw jestem jak tym razem zareagują, bo jestem pewien, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni to wideo zobaczy prawie każdy człowiek na ziemi. Podobnie jak i jestem pewien, że wśród Polaków znajdą się i tacy, którym nie będzie się podobać fakt, że to dziewczynka bawiła się „autkiem” i to jeszcze ciężarówką. ...no ale cóż, na to nic się nie poradzi, za to można się cieszyć, że takich „oszołomów” z roku na rok jest coraz mniej.
Tak czy inaczej Chucka Norrisa z życzeniami świątecznymi zamieszczam poniżej ...choć może i przed świętami jeszcze się odezwę.

 

Kłamstwa rządu to polityka

lindeczek

Zdanie zacytowane w powyższym memie jest dość znane i to akurat jest wypowiedź znanego amerykańskiego komika. Bill Murray opublikował je na swoim profilu na Twitterze już w 2013 roku. Będąc dokładnym zacytuję ten wpis poniżej.

Jednak nie tylko on użył tego zdania, ponieważ profesor prawa biznesowego Harvey Gilmore użył go również w swoim artykule na temat kłamstwa ("Buffalo Public Interest Law Journal" 30 [2013]), choć w odrobinę innej formie:
"Kiedy my okłamiemy rząd, to jest to przestępstwo, ale kiedy rząd okłamuje nas, to jest to ...zgodne z konstytucją (zgodne z prawem)?" ("When We Lie to the Government, It's a Crime, But When the Government Lies to us, It's...Constitutional?").
...a może tylko wzorował się na wyżej zacytowanej wypowiedzi komika? Nie wiem i trudno byłoby to jednoznacznie określić.

Prawda jest taka, że większość z nas kłamie. Kłamią dzieci i dorośli, kłamią przestępcy i policjanci. Kłamstwo w pewnym stopniu jest częścią naszego życia i kultury. Choć przyznam, że jestem zdania iż bez niego mogłoby nam wszystkim żyć się znacznie lepiej, ale jestem też przekonany, że taka zmiana wywołałaby całkiem niezłe zamieszanie.

...a wy jak często kłamiecie?


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci