Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : wschod-slonca

Dobra nowina dla bloxerów, czyli galeria zdjęć

lindeczek...hmm u mnie codziennie rano wschodzi słońce i chyba u większości ludzi na ziemi. Rano wschodzi słońce i dzień się zaczyna. Co ciekawe ten akurat dubel jest każdego dnia inny. Jednak tak to już jest z życiem, że idziemy do przodu i jak z tym wschodem słońca, każdy dzień jest inny.


    ...czyli zamiast zastanawiać się czy tonę, czy mnie ratują, a może sam się ratuję. Czy w ogóle w którą stronę. Zacząłem się zastanawiać co by tu zrobić nowego. Sięgnąłem do pamięci niczym do woreczka cukierków i …znalazłem. Przypomniałem sobie, że od bardzo dawna chciałem zrobić jakąś w miarę porządną galerię zdjęć, która będzie działać na blox. Sam nie mam jakichś ekstra niesamowitych zdjęć, bo jest wielu fotografów zdecydowanie lepszych ode mnie. To jednak opracowanie takiego tricku na blox może być wyzwaniem samym w sobie.
Galeria wschody słońca    Sprawdziłem jak wygląda sprawa galerii na blox. Pozornie może się wydawać, że jest dostępna tylko za pomocą umieszczania zdjęć we wpisach, czyli tworzenia fotoblogów. Wynikało z tego, że albo jednak pozostawić kwestię galerii zdjęć odpowiednim po temu serwisom, albo napisać jakiś skrypt samemu. Co prawda, w kwestii skryptów Java, kodu CSS, czy HTML’a, też nie jestem jakimś tam wielkim geniuszem, ale pomyślałem …eh co mi tam, dam radę. Ponieważ jestem z natury leniwy, to najpierw poszperałem w sieci za darmowymi skryptami galerii i… okazuje się, że są. Nawet dość proste w obsłudze i jest możliwość zamieszczenie ich na blox’ie. Co ciekawe, galeria może korzystać ze zdjęć zamieszczonych w zasobach bloga na blox'ie. Co jest wygodniejsze i zapewnia szybsze otwarcie się galerii. Galerię po utworzeniu wystarczy umieścić w zasobach i już można podać do niej link.


    Ponieważ już wspomniałem o wschodach słońca to może jednak tak w ramach malutkiego dowodu zaprezentuję, jak to pięknie i jednocześnie każdego dnia inaczej budzi się świat. Poniżej podaję przykład galerii, która stała się swego rodzaju załącznikiem do mojego wspomnianego powyżej komentarza.

Galeria wschodów słońca
(autor zdjęć: Mariusz Łokietek)

Galeria wschody słońca

Operacja tworzenia galerii jest w miarę prosta, więc nawet początkujący blogger powinien sobie z tym poradzić. 

Więcej na temat galerii zdjęć pod blox na: KFK design


Dlaczego lubię wschody słońca?

lindeczek


    Znacznie bardziej cenię sobie wschody słońca od zachodów, dlaczego? Powody są proste i jest ich kilka. Wschód słońca ma świeższe kolory, zachód co prawda ma cieplejsze barwy.. ale jakoś tak samo światło jakie daje wschód słońca jest przepiękne. Jasne pełne błękitów upstrzonych z lekka czerwieniami. Istotna jest też godzina kiedy to ma miejsce wschód słońca, wtedy większość ludzi w okolicy śpi. Jest cicho i spokojnie. Czas wschodu słońca jest czasem kiedy ludzie wraz ze światem budzą się do życia. Ludzie wtedy się kochają i jeszcze z lekka zaspani myślą tylko o tych dobrych rzeczach.  
    Oto moje pierwsze zdjęcie panoramiczne dzisiejszego wschodu słońca (robione marniutkim aparatem, bez statywu, ot po prostu z balkonu ale i tak jest fajowe )

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć powiększenie

Weź oddech i...

lindeczek


    Zaczyna się poniedziałek i nowy tydzień w Polsce, bo tutaj w Kanadzie kończy się niedziela. Wiem jednak, że jutro muszę wstać wcześnie rano i zabrać się za działanie (przygotowania do podróży powrotnej do kraju). Niech tylko mój lot powrotny będzie spokojny, bo zaczynam się obawiać skoro tylko rosyjskie samoloty latają w tym pyle unoszącym się nad Europą:) Tu w kanadzie dość głośno jest na ten temat, pojawiają się spostrzeżenia o tym, że ostatnimi laty wiele wulkanów zaczyna o sobie przypominać. Cóż... ważnym jest być dobrej myśli, więc kierunek myślenia - będzie wspaniale w Polsce.
    Przyznam się, że jestem leniuch i rano jak wstaję to gramolę się z dwie godziny zanim zacznę funkcjonować na pełnych obrotach. Dziwne to dla mnie samego, bo kiedyś wstawałem kwadrans przed ósmą i leciałem do szkoły. Oczywiście nadal posiadam tę umiejętność zerwania się z łóżka i w kilka minut wyjść z domu. Chyba jakoś wygodnicki się zrobiłem i lubię rano wypić kawę... polenić się chwilę. Zdarza się, że potrafię z tego powodu wstawać np. godzinę, albo dwie wcześniej. Tak, tylko po to, żeby zacząć dzień na spokojnie. Kiedy wstaję wcześnie tutaj w Kanadzie (co prawda rzadko, ale bywa), to mogę sobie obejrzeć wschód słońca. Słońce wschodzi tu pomiędzy 6 - 7 rano. Pamiętnego 10 kwietnia br. też wstałem bardzo wcześnie, jak chyba większość z polaków będących w tej strefie czasowej. Mama usiadła przed telewizorem. Ja wyszedłem sobie popatrzeć na wschód słońca i pomyśleć. Złapałem za aparat i postanowiłem zrobić kilka zdjęć. W ten sposób zrobiłem całą wręcz sesję wschodzącemu słońcu. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jej efekt to kilkanaście z tych zdjęć jest =>>TU<   

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci