Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : Warszawa

"Best in Poland", czyli jak nas widzą

lindeczek

Postanowiłem dziś sprawdzić jakie znajdę wyniki w sieci wpisując w wyszukiwarkę proste zdanie: „Best in Poland” Wyniki jakie zobaczyłem zaskoczyły mnie do tego stopnia, że postanowiłem je zaprezentować. Poniżej zamieszczam zdjęcia wyników wyszukiwania frazy "best in Poland" z dnia 5 czerwca 2012: 
w Yahoo
w Google: wszystko, grafika, mapy, filmy, wiadomości, miejsca, blogi, dyskusje, książki

Wynik wyszukiwania frazy - best in polandPrzyznam, że zwłaszcza wynik z Google -miejsca i -video powaliły mnie na ziemię. Trochę szkoda, że jako kraj o tak sporym znaczeniu w europie (zwłaszcza teraz) wyniki dla frazy "best in Poland", czyli "najlepsze w Polsce" prezentują się w taki sposób. Dlatego też pokażmy się od tej dobrej strony. Przecież Polska posiada wiele atutów, o których wielokrotnie się mawia. Zresztą przecież większość obcokrajowców, którzy odwiedzili Polskę doskonale wie, że ...co jak co, ale Polacy potrafią wyśmienicie imprezować. Wielu  pracodawców zagranicznych zgodzi się też z tym, że „Polak pracuje, tak jak się bawi”. Dowodem tego są chociażby przygotowania do EURO 2012, z których wiele zakończyło się sukcesem. 

Moim zdaniem Polska posiada wiele miejsc wartych zobaczenia. Miejsc, które potrafią zapaść w pamięć, magicznych i z pewnością miejsc o imponująco wysokiej czystości przyrody. Przecież pomimo olbrzymich zniszczeń nasz kraj jest bogaty w najróżniejszego rodzaju zabytki kultury. Co prawda wiele z nich nadal wymaga prac renowacyjnych, jednak dzięki temu można zobaczyć zamki, pałace, klasztory oraz kościoły dotknięte zębem czasu. Pamiętajmy, że to też ma w sobie magię dla kogoś, kto widzi nasz kraj po raz pierwszy.

W miastach, w których odbędzie się EURO 2012 każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dlatego też przedstawię filmy promocyjne miast w których bądą mecze EURO 2012, od innej strony niż stadiony. Oto jak prezentują się: 

Warszawa 
Warszawa czeka na Ciebie (Warsaw is waiting for you)

 

...lub trochę dłuższy „Warszawa z okien tramwaju promocyjnego

 

Gdańsk
Poznaj Gdańsk od strony wody

 

...lub trochę dłuższy „Zdjęcia lotnicze Gdańska

 

Wrocław
Wrocław – miejsce spotkań (Wrocław - the meeting place)

 

...lub trochę dłuższy z kanału Travel Channel – „Wroclaw”

 

Poznań
Zrób to w Poznaniu (Do it in Poznań)

 

...lub trochę dłuższy „Film promocyjny miasta Poznań

Mam nadzieję, że zdecydowana większość turystów odwiedzających Polskę w trakcie EURO 2012, wróci zadowolona i jednocześnie zauroczona naszym krajem.


Selah Sue koncertuje w Polsce

lindeczek

Selah Sue

 

Selah Sue, czyli Sanne Putseys (bo tak się nazywa) jest młodą belgijską artystką, która w świecie muzyki zaistniała mając 17 lat. Wszystko zaczęło się od występu z holenderskim artystą Milow, później miała okazję śpiewać u boku takich gwiazd jak: Moby, Simply Red, Jamie Lidell, Keziah Jones czy Sébastien Tellier. Jednak swoją debiutancką płytę pod tytułem „Selah Sue” wydała dopiero w 2011 roku, czyli kilka lat później (płyta miała swoją premierę w Polsce 23 maja). Wcześniej wydała kilka singli i minialbumów i każdy z nich dość szybko osiągał sukces. Pominę opisy biografii artystki, bo choć jest całkiem interesująca to jej podstawowym atutem jest jej talent muzyczny i bardziej chcę zachęcić do wybrania się na koncert tej artystki, lub zakupienia jej płyty, ponieważ warto. Wystarczy posłuchać:

Selah Sue – Break (accustick session)

 

Selah SueSelah Sue wkrótce będzie koncertować w Polsce. Zagra dwa koncerty. Pierwszy w Warszawskim klubie Stodoła (7 marca 2012) drugi we Wrocławskim klubie Eter (8 marca 2012). Polecam wybrać się na koncerty tej artystki, ponieważ sposób w jaki promuje się ona w sieci jest wyjątkowo przychylny odbiorcy. Jej piosenek można posłuchać na jej kanale na serwisie youtube, jak również na jej stronie SelahSue.com Strona internetowa oprócz zdjęć i muzyki artystki oferuje również kilka drobiazgów takich jak koszulki i torbę, oczywiście są tam też dostępne wszelkie dotychczas wydane płyty. Kończąc zachęcę jeszcze do posłuchania chyba najsłynniejszego z jej utworów. 

Selah Sue – Ragamuffin

 

Zdjęcia ze strony: selahsue.com (autor: Cedric Viollet)
Wideo z kanału youtube: selahsuemusic

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci