Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : blox

Nowy wygląd kfk.blox.pl

lindeczek

KFK.blox.pl zmieniała swój wygląd przez lata i przyznam, że z efektu końcowego byłem całkiem zadowolony. Jeszcze całkiem niedawno wyglądała tak:

Stary wygląd kfk.blox.pl

Niestety zmuszony zostałem do zmiany szablonu na nowy, ponieważ na serwisie blox.pl stare szablony są nie dopracowane przez co obrazki, zdjęcia we wpisach nie wyświetlały się na urządzeniach mobilnych (smartfonach, czy tabletach). Zmuszony, zmieniłem szablon na nowy i obecny wygląd oparty jest na szablonie Oslo z serwisu blox.pl. Jak widać obecny wygląd różni się zarówno od starego (choć starałem się, aby był jak najbardziej do niego zbliżony), jak i od samego szablonu wyjściowego Oslo.

Tworzenie szablonów na serwisie blox.pl jest bardzo utrudnione, ponieważ serwis ten udostępnia jedynie ograniczoną możliwość wprowadzania zmian w wyglądzie oferowanych szablonów poprzez CSS i znikomą ingerencję w html. Dlatego też teraz "KFK - kilka słów do kawy" ładuje się w taki sposób. Ponieważ, aby zyskać "nowy" wygląd musiałem nadpisać parametry oryginalne szablonu Oslo i ...tak troszkę się teraz dławi podczas ładowania. Cóż, kiedyś stanowiło to dla mnie wyzwanie, które pozwalało mi na dopracowanie warsztatu znajomości html i css, teraz już nie mam na takie zabawy na tyle czasu i może zapału. Zrobiłem się "wygodnicki". Może to dlatego, że wiem jak wiele możliwości oferują inne serwisy blogowe? Może dlatego, że na serio mam już znacznie mniej czasu na to, aby się bawić z tym "obchodzeniem" i "nadpisywaniem" wartości w oferowanych szablonach na blox.pl? Nie wiem. Wiem natomiast to, że niestety, ale w ten sposób serwis blox.pl cofa się i to wielkimi krokami. ..a szkoda, bo wielu z polskich blogerów miało swoje początki właśnie na tym serwisie i przenieśli się z niego właśnie z tego powodu. Przecież wbrew temu co może pomyśleć początkujący bloger, że to super fajne nowe szablony, że wyświetlają się na telefonach itd. Prawda jest natomiast taka, że tych "nowych" szablonów na blox.pl jest zaledwie kilka i po przetestowaniu ich mogę powiedzieć, że mają całą masę błędów i niedopracowań (jak choćby: linki do "następnego-poprzedniego wpisu", te pod wpisem, błędy nieprawidłowych wywołań w skryptach js, zbyt ogólnikowe określenie wartości nagłówków i tekstu, czy niedopracowana boczna szpalta na telefonach, że o ładowaniu się owych szablonów nie wspomnę, bo dławią się jakby miały czkawkę i to nawet w wersjach oryginalnych, bez nadpisywania jakichkolwiek wartości... itd, itp.). Czyżby jednak owa próba "odrodzenia" blox'a miała spełznąć na niczym? Czas pokaże.

Mam nadzieję, że nie wystraszycie się owego "dławienia" się podczas ładowania kfk.blox.pl na waszych komputerach.

No i ciekaw jestem, jak wam się podoba nowy wygląd? Czy może, jednak ten stary projekt był ładniejszy?

 

Reklama na KFK - kilka słów do kawy

lindeczek

 

Postaw na KaFKę - ZAMÓW REKLAMĘ


Witam zainteresowanych reklamą na KFK - kilka słów do kawy. Blog ten cieszy się coraz większą popularnością i każdego dnia odwiedza go około (zwykle ponad) 130 nowych użytkowników (czytelników). Niby niewiele, ale...


Statystyki blox - Liczba wejść KFK - kilka słów do kawy 

KFK - kilka słów do kawy każdego tygodnia odnotowuje ponad 35 000 odsłon. Dlatego też w związku z coraz większą popularnością reklamy internetowej i jej oczywistymi korzyściami zapraszam do współpracy.

Cena miejsca reklamowego na KFK - kilka słów do kawy uzależniona jest od umiejscowienia i okresu wyświetlania reklamy (forma i rodzaj również mogą mieć wpływ na cenę). W przypadku zapotrzebowania jestem również skłonny przygotować banery reklamowe specjalnie na potrzeby klienta (szybko i tanio).


!!! Promocja !!!


Dla zainteresowanych wykupienia miejsca reklamowego na moich stronach do końca 2012 roku Promocja DWA W CENIE JEDNEGO, czyli płacisz za miejsce reklamowe na KFK - kilka słów do kawy i za darmo ta sama reklama w tym samym czasie będzie prezentowana na blogu Lindeczek.blox.plZainteresowanych zapraszam do przesłania zapytania na adres:

Email - lindeczek@gazeta.pl


Blok reklam, czy blog reklamowy - cz.1

lindeczek

Zarabianie na bloguZarabianie na blogu jest rzeczą wykonalną, aczkolwiek nie dajcie się zwieść bredniom, że są to jakieś olbrzymie kwoty. Początkowo blog jest jak początkująca firma i wymaga sporego wkładu pracy, aby w ogóle zaczął przynosić jakiekolwiek dochody. Oczywiście, żeby do tego doszło trzeba na blogu umieścić reklamy. Pisałem już wcześniej we wpisie „Blogowy sposób na zarabianie”, że istnieje wiele sposobów zarabiania na blogu. "...Początkowe dochody jakie może nam przynieść prowadzenie bloga to dochody z reklam wyświetlanych na blogu. Istnieje kilka różnych form płatności za reklamę w Internecie. Jednymi z najbardziej popularnych są CPM (CPT) oraz CPC. 
Dla mniej  zorientowanych wyjaśnię oba z tych pojęć:

* CPM czyli Cost Per Mille to forma polegająca na płatności za ilość wyświetleń reklamy na naszym blogu. Każde wyświetlenie bloga (otwarcie) przez indywidualnego użytkownika Internetu jest oznaczane jako wyświetlenie banera, czyli ilość wejść na bloga określa zarobki jakie przynosi taki baner;

* CPC czyli Cost Per Click to forma reklam które polegają na płatności za kliknięcia w baner lub link reklamowy. Zwykle znacznie więcej jest płacone za dziesięć kliknięć niż za setkę wyświetleń banera, więc warto się zastanowić jaką formę reklamy wybieramy..." 

Wiedząc już co oznaczają skróty CPC i CPM możemy się zdecydować jaką formę reklamy wybierzemy. Wszystko jest oczywiście zależne od serwisu blogowego na jakim otworzyliśmy blog. Dla przykładu serwis blox.pl posiada podpisaną umowę z systemem AdTaily, dzięki czemu znacznie łatwiej jest umieścić reklamy na takim blogu z tego właśnie programu. Wystarczy w odpowiedniej zakładce edycji bloga kliknąć w odpowiedni link i postępować zgodnie z instrukcjami (otworzyć konto itd.) i po chwili na naszym blogu pojawią się reklamy z systemu AdTaily. Podobnie wygląda kwestia na serwisie blogspot.com który to należąc do Google posiada bardzo łatwy dostęp do zamieszczania reklam AdSense, lub AdWords. Jest to tak samo rozwiązane jak sprawa reklam AdTaily w serwisie blox.pl. Jednak najlepiej jest na swoim blogu umieścić kilka różnych reklam z kilku źródeł co pozwala na zwielokrotnienie zysków. Zgodnie z myślą, że należy uczyć się od lepszych, a przecież każdy z większych serwisów posiada bardzo wiele reklam, prawda?Zarabianie na blogu - Poradnik

Wracając do tematu serwis AdSense (platforma Google) posiada reklamy w różnych formach i z różną treścią. Wydawca, czyli właściciel strony, lub bloga prezentujący reklamy z tego systemu otrzymuje pieniądze za kliki w reklamę (CPC). Wydawca (czyli autor bloga, lub strony) ma za to możliwość wyboru wśród szerokiej gamy reklam począwszy od linków skończywszy na reklamach multimedialnych w najrozmaitszych kształtach. Niestety CPC jest jedyną opcją jaką AdSense oferuje wydawcom prezentującym ich reklamy na swoich stronach. Serwis AdTaily jest w tej kwestii korzystniejszy, bo posiada zarówno reklamy w których płatność jest za kliknięcia w reklamę (CPC), jak również udostępnia blogerom umieszczanie reklam których płatność określana jest za dzień wyświetlania (cenę możemy ustalić sami). Jest to pewnego rodzaju formą sponsoringu wydawcy tej reklamy (autora bloga, lub strony), ale jednocześnie bardzo często świetną formą marketingową, ponieważ firma w ten sposób się reklamująca jest znacznie pozytywniej postrzegana przez blogerów, jak i czytelników bloga. Taką formę reklamy można zaliczyć do reklam CPM, ponieważ wydawca otrzymuje żądaną kwotę za okres prezentowania reklamy. Obecnie na rynku jest niewiele firm oferujących reklamy CPM i co gorsza wiele z tych zagranicznych jest wysoce podejrzana, ze względu na małą wiarygodność wypłat. Mówiąc w skrócie wiele z firm najzwyczajniej nie płaci wydawcom zarobionych pieniędzy. Jednak są takie, które dość rzetelnie wywiązują się z płatności, choć niestety obecnie na Polskim rynku nie ma tego rodzaju firmy.

Omówiłem wcześniej kwestie zysków z bloku reklam który możemy wstawić na blogu. Jednak jak mówi pytanie w tytule tego rozdziału, musimy sami podjąć decyzję o tym czy chcemy prowadzić blog i na nim umieszczać reklamy, czy też może chcemy prowadzić blog reklamowy. Blogi reklamowe wśród polskich stron są dopiero na etapie rozwojowym i jak dotychczas stosunkowo niewielu ludzi takie blogi prowadzi….


….ale o tym w kolejnym wpisie, o którym informacja pojawi się poniżej.

--- 


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci