Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : przeboj

Bonobo

lindeczek

Bonobo - The North Borders

 

"Bonobo", a dokładniej Simon Green zyskuje na popularności i coraz częściej jego utwory można usłyszeć w radiu. Jak się okazuje kanał "Bonobo" na Youtube posiada zaledwie jeden utwór "Cirrus", a mimo to w zaledwie dwa tygodnie uzyskał prawie 4000 subskrybentów. Czyżby to jakiś nowo odkryty talent muzyczny? ...hmm otóż jak się okazuje "Bonobo" istnieje na scenie muzycznej już od pierwszych lat ubiegłego dziesięciolecia. Swój pierwszy album wydał mając 18 lat w 2000 roku i tym samym stał się pionierem muzyki określanej mianem "downtempo". Zachęcam do zakupu jego najnowszego albumu "The North Borders", który już można zamawiać na stronie internetowej BonoboMusic.

...tymczasem zapraszam do posłuchania jego utworów, bo w czerwcu 2013 roku będzie możliwość posłuchać go na żywo na koncertach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu:

Bonobo - Cirrus

Bonobo - Silver

 

Selah Sue koncertuje w Polsce

lindeczek

Selah Sue

 

Selah Sue, czyli Sanne Putseys (bo tak się nazywa) jest młodą belgijską artystką, która w świecie muzyki zaistniała mając 17 lat. Wszystko zaczęło się od występu z holenderskim artystą Milow, później miała okazję śpiewać u boku takich gwiazd jak: Moby, Simply Red, Jamie Lidell, Keziah Jones czy Sébastien Tellier. Jednak swoją debiutancką płytę pod tytułem „Selah Sue” wydała dopiero w 2011 roku, czyli kilka lat później (płyta miała swoją premierę w Polsce 23 maja). Wcześniej wydała kilka singli i minialbumów i każdy z nich dość szybko osiągał sukces. Pominę opisy biografii artystki, bo choć jest całkiem interesująca to jej podstawowym atutem jest jej talent muzyczny i bardziej chcę zachęcić do wybrania się na koncert tej artystki, lub zakupienia jej płyty, ponieważ warto. Wystarczy posłuchać:

Selah Sue – Break (accustick session)

 

Selah SueSelah Sue wkrótce będzie koncertować w Polsce. Zagra dwa koncerty. Pierwszy w Warszawskim klubie Stodoła (7 marca 2012) drugi we Wrocławskim klubie Eter (8 marca 2012). Polecam wybrać się na koncerty tej artystki, ponieważ sposób w jaki promuje się ona w sieci jest wyjątkowo przychylny odbiorcy. Jej piosenek można posłuchać na jej kanale na serwisie youtube, jak również na jej stronie SelahSue.com Strona internetowa oprócz zdjęć i muzyki artystki oferuje również kilka drobiazgów takich jak koszulki i torbę, oczywiście są tam też dostępne wszelkie dotychczas wydane płyty. Kończąc zachęcę jeszcze do posłuchania chyba najsłynniejszego z jej utworów. 

Selah Sue – Ragamuffin

 

Zdjęcia ze strony: selahsue.com (autor: Cedric Viollet)
Wideo z kanału youtube: selahsuemusic

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci