Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : teledysk

Michael Jackson na Billboard Awards 2014

lindeczek

Michael Jackson - Billboard Music Awards 2014 - hologram - Bilbord Awards 2014 odbyło się ostatniej soboty, czyli 18 maja 2014. Oczywiście sala zapełniona była gwiazdami z całego świata, a show rozdania nagród przygotowywane było od wielu miesięcy. Jednak chyba to występ Michaela Jacksona na scenie był najbardziej wyczekiwanym momentem. Dokładniej mówiąc był to hologram samego Michaela Jacksona, ale i tak było to dla wielu zaskoczenie, choć już przed rozdaniem nagród mówiono o tym dość głośno. Hologram gwiazdora ubrany był w złotą kurtkę, białą koszulkę i czerwone spodnie i zaśpiewał piosenkę „Slave to the rhythm” ze najnowszej płyty „Xscape” sygnowanej jego nazwiskiem. Hologram Michaela Jacksona pojawił się na scenie w towarzystwie pięciu muzyków i szesnastu tancerzy, choć oprócz uczestników samego holo, tancerzy podczas tego występu było mnóstwo, zarówno pod sceną, jak i na sali wśród widowni.
Michael Jackson - Billboard Music Awards 2014 - hologram - Jak mówił sam reżyser owego spektaklu - Larry Klein, dopiero na osiem dni przed uroczystością zobaczył fragment tego występu. Sama prezentacja holograficzna natomiast była przygotowywana przez prawie pół roku, a wybór tej akurat piosenki odbył się pod koniec zeszłego roku. O szczegółach można poczytać (w j.angielskim) na stronie Billboard Music Awards 2014.

Polecam obejrzeć ten show, bo bez wątpienia to czego dokonali zarówno artyści, jak i specjaliści jest warte uwagi. Całość wygląda tak, jakby Michael Jackson faktycznie wystąpił na scenie.

Michael Jackson „Slave to the rhythm” - Billboard Awards 2014 z kanału MichaelJacksonVevo

 

Jeśli któregoś z czytelników interesują zwycięzcy Billboard Awards 2014, to może odnaleźć pełną listę klikając tu – Pełna lista zwycięzców Billboard Awards 2014.

...a wracając do tematu, to najróżniejsze komentarze można znaleźć na temat powyższego wideo. Hologram Michaela Jacksona, wywołał równie wielkie poruszenie na świecie co ostatnio owa "pani z brodą", choć w mojej opinii to absolutnie inny wymiar. Co ciekawe wśród setek komentarzy jeden powtarza się, choć w różnej formie i całkiem się z nim zgadzam, a mianowicie: "To niesamowite co można osiągnąć za pomocą dzisiejszej technologii."


Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie

lindeczek

 

Wpis przeniesiony, pod nowy adres: Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie.

 

James Brown and Michael Jackson

 

Michael Jackson i Prince wchodzą z widowni na scenę... podczas koncertu Jamesa Brown'a? 
Trudno w to uwierzyć, ale miało miejsce takie zdarzenie w roku 1983. Poniżej nagranie jakie znalazłem w sieci. Co prawda obraz wideo nie należy do najbardziej wyraźnych, ale jest dostatecznie ostry, aby rozróżnić wymienionych artystów. Zresztą są to tacy muzycy, że wystarczy posłuchać, aby mieć pewność kto jest kim. Przyznacie jednak, że to kto przychodził na koncerty Jamesa Browna świadczy o tym, jak szanowanym był on artystą.

 Michael Jackson, Prince & James Brown na jednej scenie

.

.

.

 

Wpis przeniesiony, pod nowy adres: Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie.

 

 

 

Lou Reed zmarł...

lindeczek
...stało się to 27.10.2013. Lou Reed był, a może i nadal jest legendą muzyki, grał w zespole Velvet Undrground. Oprócz tego, że słuchaliśmy i zapewne jeszcze długo będziemy słuchać muzyki Lou Reeda w filmach, np takich jak „Trainspotting”, czy „Urodzeni Mordercy”. To mogliśmy go również w kilku filmach zobaczyć i tak dla przykładu, zagrał w „Lulu na moście”, i w „Brooklin Boogie”. Poniżej kilka ciekawostek i muzyki...

Prince prezentuje nowy teledysk

lindeczek

Prince Breakfast can wait

Prince opublikował na swoim kanale Prince teledysk do najnowszej ze swoich piosenek - „Breakfast can wait” ...może zapowiadać to wydanie nowej płyty artysty, na co z pewnością będzie liczyć znaczna rzesza fanów Prince’a zwłaszcza, że poprzednia płyta była wydana 3 lata wcześniej. 

Prince Breakfast can wait (scena z teledysku)

Podoba mi się to zachowanie stylu, jakiemu hołduje Prince. Zwłaszcza, że dziś już coraz mniej muzyków funky, czy soul będących tak odważnymi i genialnymi twórcami. Fakt faktem, że ten akurat styl muzyczny jaki gra Prince, trzeba lubić, a może też i po trosze do niego dorosnąć. 
Ale to akurat trudno określić. Jak mawiają, o gustach się nie dyskutuje.
 

...ale swoją drogą ma rację w tym tytule - Śniadanie może poczekać :)

Prince - Breakfast can wait (teledysk)

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci