Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : poradnik

Czy on/ona cię zdradza? Sprawdź to...

lindeczek

Zdrada nie zaczyna się od tego, że się z kimś prześpisz.

Każdemu kto jest w związku z pewnością zdarzyło się zastanawiać, czy ta druga strona jest nam wierna, czy to właściwy wybór. Będąc w związku staramy się, aby był on jak najbardziej wyjątkowy i uczciwy. Nikt przecież nikogo nie zmusza do oszukiwania, a jednak tak się dzieje. Jakie mechanizmy popychają nas do zdrady, albo też do tego, że zostajemy zdradzeni? Otóż jak się okazuje zdrada to nie tylko przespanie się z kimś, to nie tylko flirty i romanse. Proces zdrady zaczyna się znacznie wcześniej i możemy się przed nim uchronić. Możemy dostrzec symptomy bycia zdradzanym i uchronić się przed tym......

DALSZY CIĄG ZNAJDZIESZ TU: 
CZY ON/ONA CIĘ ZDRADZA? SPRAWDŹ TO...

 

 

Blok reklam, czy blog reklamowy - cz.1

lindeczek

Zarabianie na bloguZarabianie na blogu jest rzeczą wykonalną, aczkolwiek nie dajcie się zwieść bredniom, że są to jakieś olbrzymie kwoty. Początkowo blog jest jak początkująca firma i wymaga sporego wkładu pracy, aby w ogóle zaczął przynosić jakiekolwiek dochody. Oczywiście, żeby do tego doszło trzeba na blogu umieścić reklamy. Pisałem już wcześniej we wpisie „Blogowy sposób na zarabianie”, że istnieje wiele sposobów zarabiania na blogu. "...Początkowe dochody jakie może nam przynieść prowadzenie bloga to dochody z reklam wyświetlanych na blogu. Istnieje kilka różnych form płatności za reklamę w Internecie. Jednymi z najbardziej popularnych są CPM (CPT) oraz CPC. 
Dla mniej  zorientowanych wyjaśnię oba z tych pojęć:

* CPM czyli Cost Per Mille to forma polegająca na płatności za ilość wyświetleń reklamy na naszym blogu. Każde wyświetlenie bloga (otwarcie) przez indywidualnego użytkownika Internetu jest oznaczane jako wyświetlenie banera, czyli ilość wejść na bloga określa zarobki jakie przynosi taki baner;

* CPC czyli Cost Per Click to forma reklam które polegają na płatności za kliknięcia w baner lub link reklamowy. Zwykle znacznie więcej jest płacone za dziesięć kliknięć niż za setkę wyświetleń banera, więc warto się zastanowić jaką formę reklamy wybieramy..." 

Wiedząc już co oznaczają skróty CPC i CPM możemy się zdecydować jaką formę reklamy wybierzemy. Wszystko jest oczywiście zależne od serwisu blogowego na jakim otworzyliśmy blog. Dla przykładu serwis blox.pl posiada podpisaną umowę z systemem AdTaily, dzięki czemu znacznie łatwiej jest umieścić reklamy na takim blogu z tego właśnie programu. Wystarczy w odpowiedniej zakładce edycji bloga kliknąć w odpowiedni link i postępować zgodnie z instrukcjami (otworzyć konto itd.) i po chwili na naszym blogu pojawią się reklamy z systemu AdTaily. Podobnie wygląda kwestia na serwisie blogspot.com który to należąc do Google posiada bardzo łatwy dostęp do zamieszczania reklam AdSense, lub AdWords. Jest to tak samo rozwiązane jak sprawa reklam AdTaily w serwisie blox.pl. Jednak najlepiej jest na swoim blogu umieścić kilka różnych reklam z kilku źródeł co pozwala na zwielokrotnienie zysków. Zgodnie z myślą, że należy uczyć się od lepszych, a przecież każdy z większych serwisów posiada bardzo wiele reklam, prawda?Zarabianie na blogu - Poradnik

Wracając do tematu serwis AdSense (platforma Google) posiada reklamy w różnych formach i z różną treścią. Wydawca, czyli właściciel strony, lub bloga prezentujący reklamy z tego systemu otrzymuje pieniądze za kliki w reklamę (CPC). Wydawca (czyli autor bloga, lub strony) ma za to możliwość wyboru wśród szerokiej gamy reklam począwszy od linków skończywszy na reklamach multimedialnych w najrozmaitszych kształtach. Niestety CPC jest jedyną opcją jaką AdSense oferuje wydawcom prezentującym ich reklamy na swoich stronach. Serwis AdTaily jest w tej kwestii korzystniejszy, bo posiada zarówno reklamy w których płatność jest za kliknięcia w reklamę (CPC), jak również udostępnia blogerom umieszczanie reklam których płatność określana jest za dzień wyświetlania (cenę możemy ustalić sami). Jest to pewnego rodzaju formą sponsoringu wydawcy tej reklamy (autora bloga, lub strony), ale jednocześnie bardzo często świetną formą marketingową, ponieważ firma w ten sposób się reklamująca jest znacznie pozytywniej postrzegana przez blogerów, jak i czytelników bloga. Taką formę reklamy można zaliczyć do reklam CPM, ponieważ wydawca otrzymuje żądaną kwotę za okres prezentowania reklamy. Obecnie na rynku jest niewiele firm oferujących reklamy CPM i co gorsza wiele z tych zagranicznych jest wysoce podejrzana, ze względu na małą wiarygodność wypłat. Mówiąc w skrócie wiele z firm najzwyczajniej nie płaci wydawcom zarobionych pieniędzy. Jednak są takie, które dość rzetelnie wywiązują się z płatności, choć niestety obecnie na Polskim rynku nie ma tego rodzaju firmy.

Omówiłem wcześniej kwestie zysków z bloku reklam który możemy wstawić na blogu. Jednak jak mówi pytanie w tytule tego rozdziału, musimy sami podjąć decyzję o tym czy chcemy prowadzić blog i na nim umieszczać reklamy, czy też może chcemy prowadzić blog reklamowy. Blogi reklamowe wśród polskich stron są dopiero na etapie rozwojowym i jak dotychczas stosunkowo niewielu ludzi takie blogi prowadzi….


….ale o tym w kolejnym wpisie, o którym informacja pojawi się poniżej.

--- 


Blogowy sposób na zarabianie.

lindeczek
Jak założyć blog? Jak wprowadzić zmiany w blogu? Jak prowadzić blog? Czy można zarabiać na blogu? Poradnik blogowania „Blogowy sposób na zarabianie.” oprócz odpowiedzi na te pytania podaje również sposoby i rozwiązania poszczególnych problemów na jakie można się natknąć podczas zakładania bloga. Podaje metody tworzenia własnych szablonów i rozmieszczania na nim własnych elementów. Opisuje przydatność poszczególnych elementów bloga i co z pewnością najbardziej wszystkich interesuje jak zarabiać na swoim blogu. Poradnik jest napisany głównie z myślą o użytkownikach serwisu blox.pl, jednak równie przydatny będzie dla użytkowników innych serwisów. Jego fragmenty będą publikowane we wpisach kategorii Technology na łamach KFKi. Wpis niniejszy zawiera krótki opis poradnika.

Pieniądze z bloga - czy jest to możliwe?

lindeczek

 

Wpis został przeniesiony pod nowy adres - Pieniądze z bloga - czy jest to możliwe?


    Będę dzisiaj pisał o zarabianiu pieniędzy z blogu (lub strony internetowej) ...lub raczej o pozycjonowaniu naszego bloga (lub strony internetowej). Ponieważ są sposoby zarabiania na blogu (jak reklamy wszelkiego rodzaju), ale będąc szczerym blog jest formą kontaktu lub prezentacji. Jestem zdania, że blog nie służy bezpośrednio do otwierania na nim jakiegoś interesu, ale może być pomocny w nawiązaniu kontaktu z autorem lub grupą ludzi czytających dany blog. Moim zdaniem to jest sposób na użytkowanie bloga. Ludzie najczęściej używają je jako pamiętniki i bardzo mi się to podoba. Jednakże blog może również być formą pracy. Łatwo jest uzyskać z niego niewielki dochód (na prawdę mały), ale czasem jest tak, że jeden dzień może wszystko zmienić. Aby uzyskać większe kwoty z bloga potrzebny jest do tego pewien trick. Jak to zrobić?
    ...więc to proste, ale jest w tym pewien szkopuł, ponieważ to nie jest zależne od nas. Zależy to od liczby czytelników bloga. Ktoś może powiedzieć, że ta liczba zależy od stylu pisania, bo możemy pisać o czym chcemy, ale musi to być interesujące. Wówczas taki blog będzie miał dużą liczbę czytelników. Czy to prawda? ...cóż, zobaczymy ponieważ ja myślę, że to wszystko zależy od słów jakich używamy pisząc bloga. Pełno jest blogów w sieci które służą do zarabiania pieniędzy dla ich właścicieli. Jak oni to robią? Jak to działa? Myślę, że to proste, każda wyszukiwarka używa pewnych słów kluczowych które to są najczęściej wyszukiwanymi. Tak więc, powinno to znaczyć, że wystarczy pisać bloga używając takich słów. Aby to sprawdzić przeprowadzę pewien eksperyment. Zacznę po prostu pisać bloga używając właśnie takich słów kluczowych wśród których są: "pieniądze", "sex", "praca", "zabawne" i wiele innych które to są jednymi z najbardziej wyszukiwanych słów w wyszukiwarkach internetowych. Jednak takie działania mają swoje reguły. Można pisać bloga używając tylko jednego słowa (z takich kluczowych) i wcale nie pomoże to uzyskać świetnych rezultatów, ponieważ wyszukiwarki równie łatwo mogą dodać jak i usunąć taki blog ze swojej listy.
    Piszę o tym ponieważ przeczytałem wpis o tym na blogu Polarnego i jestem podobnego zdania. Jednakże są pewne różnice w postrzeganiu tego tematu z mojego punktu widzenia. To co napisałem jest zaledwie podstawą wiedzy z zakresu SEO czyli pozycjonowania stron internetowych (z angielskiego SEO - Search Engine Optimization) Starałem się napisać to najprościej jak to możliwe by zostać zrozumianym i mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli o czym pisałem. ...jeśli jednak ktoś ma więcej pytań, może poczytać na ten temat tu:

SETIA (firma pozycjonująca) (strona po polsku) - więcej informacji podstawowych w jednym z artykułów - Silnik wyszukiwawczy - proces wyszukiwania

oraz tu:

SEW (strona po angielsku) - Search Engine Watch

...no i mamy, i jest to prostsze niż myśleliśmy, prawda? W takim razie możemy zacząć pozycjonować naszego bloga.

 

Wpis został przeniesiony pod nowy adres - Pieniądze z bloga - czy jest to możliwe?


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci