Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : viral

Dziewczynka i "autko" ...czyli reklama Volvo

lindeczek

Dziewczynka i

Jaki jest przepis na dobrą reklamę? Otóż jest taki – dobre zdjęcia, małe dziecko, na dodatek coś niecodziennego i jeszcze lepiej coś odrobinę dyskusyjnego (kontrowersyjnego). Ale jak według tego przepisu zrobić reklamę samochodu, albo firmy produkującej samochody?
...no właśnie. Ale Volvo wpadło na pomysł jak to zrobić i wyszło po prostu genialnie. Wzięli małą dziewczynkę, dwunastotonową ciężarówkę, zbudowali specjalny tor przeszkód (podobny do tych w grach komputerowych) ...i sprawili dziecku radość, pozwalając bawić się wielką maszyną do woli, czyli przejechać ciężarówką przez stawik, staranować domek, do tego małe „dachowanko”. Co jak co, ale z pewnością mała dostała swój prezent od Mikołaja kilka dnia wcześniej. Zresztą, to trzeba zobaczyć, dlatego też wideo z tą reklamą zamieszczam poniżej.


...i jak? Podobało się, prawda. Jak mówiłem, nic w tym dziwnego, bo spełnia ona każdą z reguł dobrej reklamy, więc i wyszedł hicior. To kolejna reklama tej firmy, która staje się viralem w sieci. Jak dotąd najbardziej znaną  reklamą tej samej firmy była ta z Van Damme w której on robił „szpagat” stojąc na lusterkach dwóch ciężarówek jadących na wstecznym. ...zresztą szybko doczekała się "rewanżu" w wykonaniu Chuck'a Norrisa (ta gdzie Chuck robi „szpagat” stojąc na skrzydłach dwóch lecących odrzutowców, a na jego głowie stoją spadochroniarze tworząc żywą choinkę - oto link z tym filmem). Zatem jak widać ekipy od efektów specjalnych nie próżnują. Ciekaw jestem jak tym razem zareagują, bo jestem pewien, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni to wideo zobaczy prawie każdy człowiek na ziemi. Podobnie jak i jestem pewien, że wśród Polaków znajdą się i tacy, którym nie będzie się podobać fakt, że to dziewczynka bawiła się „autkiem” i to jeszcze ciężarówką. ...no ale cóż, na to nic się nie poradzi, za to można się cieszyć, że takich „oszołomów” z roku na rok jest coraz mniej.
Tak czy inaczej Chucka Norrisa z życzeniami świątecznymi zamieszczam poniżej ...choć może i przed świętami jeszcze się odezwę.

 

Sprytne psy

lindeczek

Sprytne psyZwykle nie piszę o zwierzakach, ale jest to na tyle miły i wdzięczny temat, że też się skusiłem. Zwłaszcza o tak inteligentnych zwierzakach, tym bardziej miło jest pisać. Chyba każdy wie, że psy są inteligentne. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że psa można nauczyć najróżniejszych sztuczek. Jednak mało kto wie, że psiaki potrafią być sprytne ...choć, każdy kto ma lub miał psa dobrze wie, jak bardzo potrafią być cwane i przewrotne. Poniżej zamieszczam nagrania na których można zobaczyć dowody na to, że psy są inteligentne i sprytne.

Pierwsze z nich przedstawia jednego ze sprytniejszych psiaków, jakiego miałem okazję zobaczyć - Rosie. Otóż ta psina chciała wyjąć piłkę z basenu, ale nie miała zamiaru się zbytnio zmoczyć, więc jak cwany MacGyver znalazła sposób, aby to zrobić, bez wskakiwania do basenu. To trzeba zobaczyć.

Amazing intelligent dog trick

Ale Rosie nie jest jedynym tak inteligentnym psem, jakiego można znaleźć w sieci. Muszę przy tej okazji wspomnieć o wyjątkowo cwanym i przewrotnym psie. Otóż jest psiak, który inteligencją i sprytem pobija moim zdaniem wszystkie inne na łeb. Jest to uciekinier ze schroniska. Jest na tyle sprytny, że uciekając z własnej klatki... otworzył klatki innych zwierząt. Warto obejrzeć jego wyczyny na poniższym nagraniu. 

Intelligent Dog

Macie równie inteligentne zwierzaki? Napiszcie w komentarzach co potrafią wasze pupile, a może macie jakieś nagrania, tym bardziej przydadzą się linki do nich, żeby inni też mogli zobaczyć co potrafią wyczyniać wasze zwierzaki.


Wielki słoń - maszyna z Nantes

lindeczek

 

Słoń - Les Machines de L'ile NantesSłoń, którego można zobaczyć na popularnym od pewnego czasu nagraniu, czyli tak zwanym viralu na w serwisach społecznościowych, wcale nie jest nowością. Powstał w 2005 roku i przez dwa lata podróżował po świecie. Powstał we Francji w miejscowości Nantes.
Słoń ma 12 metrów wysokości, 8 metrów szerokości i 21 metrów długości. Można powiedzieć, że jest to mobilne - mechaniczne cielsko i jest to 48,4 ton stali i drewna. Pojazd podobny do słonia wyposażony jest w całe mnóstwo silników. Ma ich w sumie ponad pięćdziesiąt:
- spalinowy (450 KM; osiąga prędkość przemieszczania 1-3 km/h);
- 44 hydrauliczne;
- 6 pneumatycznych;
- 10 gazowych. 

Nagranie Olbrzymiego słonia


Smok - Les Machines de L'ile NantesSłoń jak i inne mechaniczne stwory (owady itp) zostały stworzone w magazynach stoczni, która została zamknięta w 1987 roku. Jest to cześć projektu odnowy francuskiego miasta Nantes. Projekt nazywa się Les Machines de L'ile (można odnaleźć go na google maps - tu Les Machines de L'ile).Więcej szczegółów na stronie Les Machines de L’ile, bo to tam oprócz najpopularniejszej maszyny jaką jest ów olbrzymi słoń, powstało wiele innych, jak na przykład ...smok.
Nagranie z olbrzymim chodzącym smokiem stworzonym w Les Machines de L’ile

Podczas wizyty w tym parku technicznym, można zajrzeć do niektórych z warsztatów i oglądać twórców, którzy są zarazem inżynierami, jak i artystami. Co dla ciekawskich maluchów musi być wspaniałym doświadczeniem, jak widać to na poniższym nagraniu

 

 

Choinki ładowane helikopterem

lindeczek

Helikopter ładuje choinki do ciężarówkiŚwięta tuż, tuż i wkrótce rozpocznie się wycinka choinek.
...apropo tego mam pewną ciekawostkę. Oto jak pewien pilot ładuje choinki na samochód. Od razu uprzedzam wątpliwości. Tak, choinki są popakowane w paczki.
Warto zobaczyć, bo umiejętności tego pilota mogą zaskoczyć. Jak sądzicie ile razy przeleci od samochodu do lasu w ciągu dwóch minut?  :) 
 

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci