Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : muzyka

Whiplash

lindeczek

Whiplash

 

Film „Whiplash” jest jednym z filmów, które nie tyle nawet warto polecać ile, nawet nie potrzeba. Jest genialnym obrazem przybliżającym widzowi, jak dużo wysiłku muszą włożyć artyści w rozwój samych siebie i swoich talentów. „Whiplash” ukazuje też jak często ludzie obdarzeni talentem muszą walczyć ze sobą, ze swoimi ambicjami, poczuciem wyższości, ale zarazem jak bardzo często muszą stawić czoła poniżeniom, czy własnym słabościom. Film „Whiplash” jest jednym z najlepszych filmów jakie powstały w 2014 roku i oczywiście nie przeszedł niezauważony na wielu festiwalach na których był wielokrotnie nagradzany, jednak warto go obejrzeć, nie tyle przez wzgląd na te nagrody, ale przez wzgląd na to, że jet to film, który porusza i daje do myślenia.

reż. Damien Chazelle scen. Damien Chazelle
występują: J.K. Simmons, Miles Teller, Paul Reiser, Melissa Benoist

Polecam obejrzeć, poniżej zwiastun filmu "Whiplash" 

 


Michael Jackson na Billboard Awards 2014

lindeczek

Michael Jackson - Billboard Music Awards 2014 - hologram - Bilbord Awards 2014 odbyło się ostatniej soboty, czyli 18 maja 2014. Oczywiście sala zapełniona była gwiazdami z całego świata, a show rozdania nagród przygotowywane było od wielu miesięcy. Jednak chyba to występ Michaela Jacksona na scenie był najbardziej wyczekiwanym momentem. Dokładniej mówiąc był to hologram samego Michaela Jacksona, ale i tak było to dla wielu zaskoczenie, choć już przed rozdaniem nagród mówiono o tym dość głośno. Hologram gwiazdora ubrany był w złotą kurtkę, białą koszulkę i czerwone spodnie i zaśpiewał piosenkę „Slave to the rhythm” ze najnowszej płyty „Xscape” sygnowanej jego nazwiskiem. Hologram Michaela Jacksona pojawił się na scenie w towarzystwie pięciu muzyków i szesnastu tancerzy, choć oprócz uczestników samego holo, tancerzy podczas tego występu było mnóstwo, zarówno pod sceną, jak i na sali wśród widowni.
Michael Jackson - Billboard Music Awards 2014 - hologram - Jak mówił sam reżyser owego spektaklu - Larry Klein, dopiero na osiem dni przed uroczystością zobaczył fragment tego występu. Sama prezentacja holograficzna natomiast była przygotowywana przez prawie pół roku, a wybór tej akurat piosenki odbył się pod koniec zeszłego roku. O szczegółach można poczytać (w j.angielskim) na stronie Billboard Music Awards 2014.

Polecam obejrzeć ten show, bo bez wątpienia to czego dokonali zarówno artyści, jak i specjaliści jest warte uwagi. Całość wygląda tak, jakby Michael Jackson faktycznie wystąpił na scenie.

Michael Jackson „Slave to the rhythm” - Billboard Awards 2014 z kanału MichaelJacksonVevo

 

Jeśli któregoś z czytelników interesują zwycięzcy Billboard Awards 2014, to może odnaleźć pełną listę klikając tu – Pełna lista zwycięzców Billboard Awards 2014.

...a wracając do tematu, to najróżniejsze komentarze można znaleźć na temat powyższego wideo. Hologram Michaela Jacksona, wywołał równie wielkie poruszenie na świecie co ostatnio owa "pani z brodą", choć w mojej opinii to absolutnie inny wymiar. Co ciekawe wśród setek komentarzy jeden powtarza się, choć w różnej formie i całkiem się z nim zgadzam, a mianowicie: "To niesamowite co można osiągnąć za pomocą dzisiejszej technologii."


Outkast - koncert po siedmiu latach

lindeczek

Outkast

 Znany wszystkim fanom hip-hopu, ale i nie tylko zespół Outkast znów pojawił się na scenie na festiwalu Coachella Valley Music and Arts Festival w tym roku. Jest to z pewnością wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ po raz pierwszy od siedmu lat André 3000 and Big Boi którzy to tworzą zespół Outkast pojawili się razem na scenie. Artyści rozpoczęli tym samym trasę koncertową w trakcie której będą również występować w Polsce na Orange Warsaw Festival 2014 (15 czerwca).
Cały koncert trwał półtorej godziny (można go obejrzeć poniżej w całości) i jest najpopularniejszym wydarzeniem dotyczącym tego festiwalu na twiterze. Nic w tym zaskakującego biorąc pod uwagę fakt, że Outkast jest zespołem, który stał się dla wielu twórców hip-hopu swego rodzaju ikonami muzyki. Podczas koncertu w Coachella artyści zaprezentowali swoje wspólne utwory, jak również utwory ze swoich solowych płyt ...jednak nie ma co tu opowiadać. To trzeba posłuchać i zobaczyć.

 

Outkast Coachella 2014 - cały koncert

 

Lista utworów koncertu (po prostu przewiń koncert powyżej do podanego czasu):

B.O.B. - 1:22
Gasoline Dreams - 6:12
ATLiens - 8:40
Skew It On The Bar-B - 11:43
Rosa Parks - 13:33
Da Art of Storytellin', Pt. 1 - 18:08
Aquemini - 21:26
Spottieottiedopaliscious - 26:17
Bowtie - (Big Boi) - 29:15
Shutterbugg - (Big Boi) - 32:34
Ghetto Musick - (Big Boi) - 34:41
Tightrope - (Janelle Monae & Big Boi) - 36:48
I'm On It (Kryptonite) - (Big Boi) - 41:21
Vibrate - (Andre 3000) - 43:37
She Lives In My Lap - (Andre 3000) - 45:42
Prototype - (Andre 3000) - 49:11
Behold A Lady - (Andre 3000) - 54:23
Roses - 58:45
Same Damn Time - (Future) (snippet) - 1:04:22
Ain't No Way Around It [Remix] (Future, Big Boi & Young Jeezy) - 1:05:06
Benz Friendz (Whatchutola) - (Future & Andre 3000) - 1:08:32
Hootie Hoo - 1:11:00
Elevators (Me & You) - 1:13:06
Ms. Jackson - 1:17:27
So Fresh, So Clean - 1:19:41
The Way You Move - (Big Boi)1:23:19 
Hey Ya - (Andre 3000) - 
1:26:42 

(po kliknięciu w link podanego czasu w nowej karcie otworzy się fragment koncertu z określonym utworem)


Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie

lindeczek

 

Wpis przeniesiony, pod nowy adres: Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie.

 

James Brown and Michael Jackson

 

Michael Jackson i Prince wchodzą z widowni na scenę... podczas koncertu Jamesa Brown'a? 
Trudno w to uwierzyć, ale miało miejsce takie zdarzenie w roku 1983. Poniżej nagranie jakie znalazłem w sieci. Co prawda obraz wideo nie należy do najbardziej wyraźnych, ale jest dostatecznie ostry, aby rozróżnić wymienionych artystów. Zresztą są to tacy muzycy, że wystarczy posłuchać, aby mieć pewność kto jest kim. Przyznacie jednak, że to kto przychodził na koncerty Jamesa Browna świadczy o tym, jak szanowanym był on artystą.

 Michael Jackson, Prince & James Brown na jednej scenie

.

.

.

 

Wpis przeniesiony, pod nowy adres: Michael Jackson, Prince i James Brown na jednej scenie.

 

 

 

© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci