Menu

KFK

kilka słów do kawy

Wpisy otagowane : zespol

Dogstar – Keanu Reeves na basie

lindeczek


    Dokładnie tak jak napisałem w tytule, zespół Dogstar jest grupą muzyczną (rockową) powstałą w latach ’90–tych XX wieku. Kapela zasłynęła wraz z pozyskaniem sławy przez basistę, którym to jest Keanu Reeves. Ten sam, którego znamy z filmów „Speed” lub nawet bardziej z trylogii „Matrix”.
    Wikipedia (angielska) podaje dokładniejsze dane na temat zespołu Dogstar, natomiast ja, aby się nie powielać poniżej zaserwuję kilka utworów celem zaprezentowania twórczości zespołu Dogstar. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę zapoznać się z ich muzyką bliżej zapraszam do zerknięcia na kanał Dogstar na Myspace.

Jason Mraz

kaefk


     Jason Mraz staje się z roku na rok słynniejszy i można to nawet zrozumieć jak posłucha się jego piosenek. Najzwyczajniej w świecie, są pozytywne i wesołe. Sam pisze teksty jak i muzykę do większości swoich piosenek, ale to raczej dobrze, bo całkiem mu to wychodzi.
Oto jeden z najbardziej popularnych jego utworów.
Jason Mraz - I'm yours    Jak można zauważyć jest to raczej POP, ale na szczęście muzyk ten nie zamyka się w jednym przedziale muzycznym. Bywa zapraszany na różnego rodzaju festiwale jazzowe, ale tworzy również muzykę w stylach soul i rock (w tym również alternatywny). Mi osobiście zaimponował umiejętnością gry na takich instrumentach jak ukulele i mandolina, bo ponoć są znacznie trudniejsze od gitary.
    Na temat Jasona Mraz informacji można szukać na wikipedii, ale osobiście polecam zerknąć na jego stronę Jason Mraz strona www (całkiem ciekawie wykonana). Istnieje już polski fanklub Jasona Mraz'a, który jak widziałam domaga się jego koncertu w Warszawie, pomóżmy im zatem i zagłosujmy.
Kończąc dodam jeszcze jedną jego piosenkę (bo mi się podoba)
Jason Mraz - Make it mine

 

Emiliana Torrini - gwiazda z Islandii

kaefk


Jeśli mamy być magazynem, to muszą się pojawiać wywiady. Jak na razie (przynajmniej ja) będę prezentować wywiady ze znanymi ludźmi świata muzyki. Różnie się oni w sensie gwiazdorzy prezentują w trakcie wywiadów o tym wie chyba każdy. Jest pewna artystka, którą polubiłam po obejrzeniu kilku wywiadów z nią. Zafascynowałam się tą piosenkarką i mówię poważnie. Nazywa się Emiliana Torrini i pochodzi z Islandii. Kiedy pierwszy raz obejrzałam wywiad z Emilianą Torrini byłam zaskoczona, ale kiedy posłuchałam jej muzyki i to zdecydowanie więcej niż to co oferuje radio lub telewizja to spodobało mi się kilka jej utworów.
Kim jest Emiliana Torrini? Zgodnie z tym co pisze wikipedia o Emilianie Torrini, jest to:


Emilíana Torrini Davíðsdóttir (ur. 16 maja 1977 w Reykjaviku) – islandzka piosenkarka.
Ojciec Emilíany Torrini pochodzi z Włoch, zaś jej matka jest Islandką. Torrini zdobyła popularność na Islandii w 1994, kiedy w wieku 17 lat wygrała konkurs piosenki śpiewając "I Will Survive".
Jej najbardziej znany światowy album to Love In The Time Of Science. Wcześniej wydała albumy Spoon, Crouçie d'Où La oraz Merman w Islandii. Oficjalna strona artystki określa jej muzykę jako "nieklasyfikowalną".
Emilíana Torrini zaśpiewała piosenkę "Gollum's Song", główny temat filmu Petera Jacksona Władca Pierścieni: Dwie Wieże. Napisała również utwór dla Kylie Minogue "Slow" w 2003. W 2002 współpracowała z duetem Thievery Corporation przy nagraniu płyty The Richest Man in Babylon.

Jak łatwo zauważyć jest dość znaczną postacią w świecie muzycznym, choć jej kariera się dopiero rozpoczyna. Jak dotychczas nie znalazłam czegoś w języku polskim, więc zaprezentuję linki do kilku wywiadów, ale bez tłumaczeń.

Wywiad z Emilianą Torrini dla thetripwire.com

Emiliana Torrini w Chanel 4
Emiliana Torrini na Vivie (czyli po niemiecku)

Mój ulubiony teledysk Emiliany Torrini, który wyśmienicie nadaje się do kawy to "Jungle Drums" ale, że na stronie artystki tego utworu nie znalazłem, dodam inny do posłuchania (oczywiście z jej strony i miał możliwość udostępniania na stronach).

Emiliana Torrini - To Be Free


© KFK
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci